EeeTop - netbox od Asusa.

26-02-2009

EeeTop należy do rodziny komputerów klasy EeePC. Do mniejszego produktu firmy Asus - EeeBox, dołączył znacznie większy - EeeTop. Jest to największa do tej pory maszyna z tej serii. Do rozwijania tego produktu skłonił sukces pierwszego modelu, który mimo słabych recenzji ekspertów, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów.Komputery z tej serii nie są potężnymi maszynami, na których uruchomimy najnowszą grę. Ich działanie ogranicza się do przeglądania internetu, pracy z edytorem tekstu. Główną zaletą jest długi czas pracy na bateriach i niewielkie wymiary. To właśnie jest Ľródłem sukcesu tego typu urządzeń.

Asus  montuje w swoich produktach procesory Intel Atom, dzięki którym możliwe jest budowanie małych, energooszczędnych i stosunkowo wydajnych systemów. W przypadku EeeTop Asus poszedł dalej i zwiększył możliwości tego produktu.

eeetop

EeeTop ma duży, 15 calowy ekran. Klawiatura jest łudząco podobna do produktów firmy Apple. maszynę napędza procesor z zegarem 1.6 GHz. Poza tym EeeTop to 1MB pamięci Ram, 160 GB dysk twardy, zintegrowana kamerka internetowa 1.3 Mpix, czytnik kart, karta Ethernet i WiFi. Dużym plusem jest ekran czuły na dotyk, co znakomicie sprawdza się podczas surfowania po internecie.

Podsumowując, EeeTop to ciekawy produkt, komputer przenośny przystosowany głównie do przeglądania internetu. Największą wadą jest jego cena. Sugerowana przez producenta wynosi aż 2999zł. Poniżej prezentacja video tego produktu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *