Elektroniczna przeglądarka dokumentów.

14-03-2009

Nowa przeglądarka dokumentów firmy Brother to produkt warty uwagi. Nie jest ona bowiem zwykłym czytnikiem e-booków, lecz potrafi również wyświetlać obrazy z PC czy PGA.

Przeglądarka ma ekran o przekątnej 9,7 cala, potrafi wyświetlać papier w czterech rodzajach szarości. Rozdzielczość wynosi 1200x825 pikseli przy 150 dpi. Poza tym, posiada możliwość wyświetlania obrazu z podłączonego komputera (poprzez Bluetooth), smartfona i palmtopa.

brothersv100b1

Wadą przeglądarki jest brak WiFi, 3G i wbudowanej pamięci. Do przechowywania danych służy dołączona do zestawu karta pamięci microSD o pojemności 2 GB. Powinna ona pomieścić około 10000 stron. Jeśli chodzi o zasilanie, to urządzenie wyposażone jest w litowo-jonową baterię. Zapewnia ona działanie na 83 godziny, czyli wyświetlenie około 5ooo stron.

Karta pamięci jest zabezpieczona 128-bitowym szyfrowaniem AES. Dodatkowo wszystko jest zabezpieczone hasłem. Producent zapewnia, że nowa przeglądarka będzie dostępna już w czerwcu, niestety tylko na terenie Japonii. Jej cena ma być dość wysoka i wynosić około 5000zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *