Trójwymiarowy panel dotykowy.

Prototyp nowego panelu dotykowego zaprezentowała niedawno firma Mitsubishi. Nowością jest to, że może on wykryć odległość pomiędzy ekranem a palcem użytkownika.

Panel ma wymiary 5,7 cali i rozdzielczość 640×480 pikseli. Głównym założeniem producenta jest przeznaczenie panelu do zastosowania w urządzeniach mobilnych. Powinny one posiadać funkcję mouse-over. Jeśli chodzi o nowość, czyli wykrywanie odległości palca od ekranu to osiągnięto to dzięki zastosowaniu technologi przezroczystych elektrod ITO. Są one mniej wrażliwe od miedzianych odpowiedników, ale mogą za to mieścić się na powierzchni ekranu. Cały proces wykrywania położenia palca odbywa się w dwóch etapach. Jeśli palec jest daleko od ekranu to stan bliskości jest aktywny. Jeśli jest w nieznacznej odległości albo dotyka powierzchni to stan zmienia się na kontakt. W tym momencie priorytet uzyskuje rozdzielczość ekranu.

Urządzenie pobiera prąd w ilości jednakowej przez cały czas. Różnica występuje jedynie w czasie reakcji, kiedy to dla stanu bliskości wynosi 50 ms a w kontakcie 10 ms. Poza tym, firma zapewnia, że ceny produktów w któych wykorzystany zostanie nowy model wyświetlacza, utrzymają się na niezmienionym poziomie. Na razie nie przewiduje ona udostępniania swojej technologii tylko sama zamierza ją wykorzystywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
MSI Wind U115 = do 15 godzin na baterii

MSI Wind U115 = do 15 godzin na baterii

Firma Micro-Star International wydała nowy model netbooka oznaczony symbolem

Następny
Elektroniczna przeglądarka dokumentów.

Elektroniczna przeglądarka dokumentów.

Nowa przeglądarka dokumentów firmy Brother to produkt warty uwagi

Może Ci się spodobać