Energooszczędne telewizory Sony.

08-04-2009

Najnowsze telewizory Sony to odbiorniki wyposażone w technologię świetlówki z gorącą katodą. Ma ona służyć energooszczędnemu podświetlaniu obrazu.

Najnowsza technologia podświetlania nazywa się HCFL-Hot Cathode Fluorescent Lamp. Zastosowano ją w dwóch modelach telewizorów, 40 i 46-calowym, oznaczonych symbolami KDL-46WE5W i KDL-40WE5W. Nowe modele zapewniają rozdzielczość 1920x1080 pikseli i współczynnik kontrastu 100000:1. Co ważne, Sony zastosowało inteligentny czujnik obecności przed telewizorem. Wykrywa on ruch przed odbiornikiem, co pozwala na automatyczne dostosowywanie jego działania. Energooszczędność jest osiągana dzięki kilku funkcjom. Specjalny przełącznik pozwala na osiągnięcie praktycznie zerowego zużycia energii w trybie czuwania. Z kolei czujnik oświetlenia monitoruje natężenie światła w pomieszczeniu i dostraja odpowiednio telewizor.

Nowe telewizory Sony to także kilka znanych już technologii. Bravia Engine 3 pozwala na uzyskanie głębi obrazu i żywych kolorów. Motionflow 100Hz osłabia rozmycie obrazu, poza tym są jeszcze Live Colour i S-Force Front Surround. Funkcja Voice Zoom odpowiada za regulację głośności mowy nie zmieniając przy tym głośności innych dĽwięków.

Telewizory wyposażone są w tunery TV i złącza USB. Poza tym, możliwe jest bezpośrednie połączenie z internetem i dzięki aplikacji AppliCast wyświetlanie informacji z sieci.

Jeśli chodzi o cenę to waha sięona w granicach 7400 zł. Oczywiście nowe produkty Sony są już dostępne w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *