Ergonomia i technologia: tworzenie produktywnego środowiska pracy

Poznaj rozwiązania, które powinieneś wziąć pod uwagę, planując biurowe miejsca pracy. Jak stworzyć ergonomiczne stanowiska i po jaką technologię sięgnąć, by zmaksymalizować produktywność swojego zespołu?

Podczas organizacji miejsca pracy warto uwzględnić zarówno jego ergonomię, jak i wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. To przepis na stworzenie przyjaznej dla zespołu przestrzeni, która będzie inspirować, mobilizować, sprzyjać odprężeniu, a także zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Wszystko to korzystnie wpłynie na samopoczucie pracowników, ich efektywność, a co za tym idzie, osiągnięcia oraz sukcesy Twojej firmy. Jakie aspekty pomogą Ci wykreować produktywne środowisko pracy?

Przyjazne biuro

Przestrzeń do pracy, biurka, monitory to nie wszystko, o co musisz zadbać. Twój zespół powinien mieć również dostęp do miejsca na przygotowanie kawy, herbaty, zjedzenie posiłku, a także spędzenie przerwy z dala od stałego stanowiska. Po kilku godzinach przy komputerze spada koncentracja, łatwiej się rozpraszamy, dlatego chwilowa zmiana otoczenia jest bardzo korzystna dla każdego umysłu. Wiele firm, przełamuje bariery, wyzbywa się obaw i tworzy dla swoich pracowników bardzo kreatywne przestrzenie, w których można się zresetować, poleżeć w hamaku, pograć w piłkarzyki czy nawet wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych.

W biurze powinno się również znaleźć miejsce do służbowych zebrań w mniejszym i większym gronie, realizacji wspólnych zadań, projektów, omawiania firmowych celów, czy aranżacji spotkań z klientami.

Warto zwrócić również uwagę na zapewnienie w miarę możliwości ciszy oraz optymalnej temperatury powietrza. W przypadku pracy siedzącej będzie to 20-22,8ºC.

Ergonomiczne stanowiska dla pracowników

Dobrze przygotowane miejsce do pracy pozwoli zmaksymalizować skupienie oraz efekty pracy, ograniczyć zmęczenie, bóle mięśni, pleców, stawów, głowy.

Jak stworzyć optymalne warunki swoim pracownikom?

Po pierwsze biurko i krzesło. Oba te meble powinny być regulowane, by umożliwiać dostosowanie ich do wzrostu użytkownika. Fotel biurowy musi dobrze podpierać odcinek lędźwiowy, ale również głowę, odciążając kręgosłup szyjny. Jego oparcie powinno się odchylać zarówno do przodu, jak i do tyłu.

Kolejną istotną kwestią jest oświetlenie. Stanowisko pracy musi być jasne, lecz trzeba zwrócić uwagę, by źródło światła nie odbijało się w monitorze, ani nie uderzało bezpośrednio w oczy pracownika. Monitor z kolei należy ustawić w odpowiedniej odległości, minimum 40 cm od jego twarzy i na takiej wysokości, aby górna jego krawędź znajdowała się na wprost oczu.

Technologiczne rozwiązania w Twoim środowisku pracy

Oprogramowanie do zarządzania czasem pracy, systemy do zarządzania projektami, a także aplikacje do pracy zdalnej w dużej mierze mogą ułatwić i przyspieszyć wykonywanie wielu biurowych obowiązków. Warto również zapoznać się z ofertą marki Arcus na stronie https://www.arcus.pl/. To lider w zakresie przetwarzania dokumentacji elektronicznej, który zajmuje się między innymi wypożyczaniem urządzeń wielofunkcyjnych. Więcej na ten temat znajdziesz na: https://www.arcus.pl/arcus-lublin-wynajem-kserokopiarek-i-drukarek/. Wysokiej klasy urządzenia pomogą Ci nie tylko lepiej zorganizować przestrzeń potrzebną do przechowywania dokumentów, ale również usprawnić wyszukiwanie ich oraz obieg.

Choć stworzenie sprzyjającego pracy środowiska w biurze wymaga zaangażowania, czasu i pewnych nakładów finansowych, wszystko to zwróci się podczas użytkowania dobrze zorganizowanej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Roboty przemysłowe a bezpieczeństwo pracowników

Roboty przemysłowe a bezpieczeństwo pracowników

Integracja robotów z procesami przemysłowymi wymaga szczególnej troski o

Następny
Programy lojalnościowe, a zdrowa konkurencja wewnątrz organizacji – jak znaleźć równowagę?

Programy lojalnościowe, a zdrowa konkurencja wewnątrz organizacji – jak znaleźć równowagę?

W świecie korporacyjnym, gdzie rywalizacja jest równie powszechna co współpraca,

Może Ci się spodobać