Foto pułapka – gwarancja bezpieczeństwa

Coraz więcej Polaków inwestuje w nieruchomości. Luksus posiadania domku letniskowego lub budowa domu wolnostojącego to marzenie wielu z nas. Gdy udaje się je w końcu ziścić, w grę zaczynają wchodzić problemy, o których istnieniu wcześniej nie myśleliśmy. Jednym z podstawowych zagadnień wiążących się z posiadaniem niedoglądanych każdego dnia nieruchomości jest ich bezpieczeństwo. Branża telewizji przemysłowej próbuje coraz nowszymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami zapewnić jak najlepszy monitoring. Jednak obserwacja przestrzeni za pomocą kamer przemysłowych to nie tylko rejestracja obrazu, to także natychmiastowe powiadamianie o sytuacjach alarmowych 24 godziny na dobę, bez względu na jakość oświetlenia. Tak działa foto pułapka – czyli ostatnimi czasy najpopularniejsza kamera GSM przeznaczona do działania w trudnym terenie.

Foto pułapki to nie tylko odpowiedź na indywidualne potrzeby klientów, to także profesjonalny sprzęt monitorujący, który przyda się w różnych dziedzinach wymagających całodobowego nadzoru. Kamery GSM znajdują zastosowanie między innymi także przy podjeździe do posesji, przy ochronie placu budowy lub kontroli terenów leśnych (w przypadku badań nad leśną fauną, obserwacji terenów narażonych na nielegalną wycinkę drzew czy tworzenie nielegalnych wysypisk).

O skuteczności foto pułapek decyduje szereg osiągniętych przez producentów cech. Na dobry początek warto wspomnieć o kompaktowych rozmiarach kamer GSM (135 x 90 x 50 mm) oraz ich barwach ochronnych, które sprawiają, że foto pułapka jest niemal niezauważalna. Następnie należy nadmienić, że urządzenia tego typu posiadają wodoszczelną obudowę i są odporne na bardzo szeroki zakres temperatur – od -30 do +70 stopni Celsjusza. Nie bez znaczenia jest również fakt, że foto pułapki instaluje się w prosty sposób, za pomocą wytrzymałego systemu pasków mocujących, które sprawdzą się nawet przy najbardziej porywistym wietrze.

Odporność na warunki pogodowe i długi czas działania baterii – w zależności od modelu nawet do 6 miesięcy przy zasilaniu 12 akumulatorkami AA! – sprawiają, że nie jest konieczne częste odwiedzanie obserwowanego miejsca. Tym bardziej, że istnieje możliwość odbierania zarejestrowanego obrazu (zdjęć) na swój telefon komórkowy jak i za pomocą poczty elektronicznej. Niektóre modele kamer GSM wysyłają również SMS-a z powiadomieniem o konieczności wymiany baterii.

Foto pułapki to także bardzo funkcjonalne zastosowanie najnowszych technologii. Niewidoczna dla ludzkiego oka podczerwień umożliwia rejestrację obrazu nagranego w nocy. Konieczność uzyskania bardzo dobrej jakości przekazu skłoniła producentów do wypuszczenia modeli HD. Mimo wbudowanych anten o silnym zasięgu, w ekstremalnie trudnym terenie możliwe jest zainstalowanie kamery z wymienną anteną zewnętrzną o jeszcze większej mocy sygnału. Wszystko po to, aby zapewnić klientowi komfort monitoringu, a co za tym idzie bezpieczeństwo i spokój.

Więcej informacji można znaleźć tutaj:
tvprzemyslowa.pl/foto-pulapka/

Comments 1
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Dysk zewnętrzny z bezprzewodowym dostępem

Dysk zewnętrzny z bezprzewodowym dostępem

Ten dysk zewnętrzny od marki Toshiba pozwala na zdalny dostęp do zgromadzonych

Następny
Energia w żelkach

Energia w żelkach

Potrzebujesz dodatkowej dawki energii?

Może Ci się spodobać