Genewa 2008 - Quaranta

08-03-2008

Włoskie biuro projektowe Italdesign Giugiaro zaprezentowało na trwających Genewa Auto Show ciekawe, koncepcyjne auto o nazwie Quaranta. Model powstał z okazji okrągłego jubileuszu. Firma została założona 13 lutego 1968 przez Giorgetto Giugiaro i Aldo Mantovaniego.

Samochód posiada napęd na 4 koła. W modelu zastosowano napęd hybrydowy stworzony przez Toyotę. Składa się z benzynowego silnika 3,3l V6 i dwóch elektrycznych motorów. Zapewnia to autu moc 200kW i 288 niutonometrów momentu obrotowego. Pierwszą setkę pojazd osiąga w 4,05 sekundy, a licznik zatrzyma się przy ograniczonych elektronicznie 250 km/h. Samochód czerpie energię elektryczną z zainstalowanych na przedzie paneli słonecznych, które dostarczają do 250W mocy. Prześwitujące pod ciemną szybą ogniwa fajnie się prezentują. Od razu widać, że auto ma coś wspólnego z ekologią.

W środku mogą podróżować 3 dorosłe osoby. Fotel kierowcy umieszczony jest centralnie, a miejsca dla pasażerów są cofnięte i zainstalowane po bokach. Możliwe że za przednim fotelem zmieściłaby się czwarta drobna osóbka. Sterowane elektronicznie drzwi otwierają się za naciśnięciem przycisku unosząc się do góry.

źródło: gizmos.pl

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

One comment on “Genewa 2008 - Quaranta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *