Getac B300-pancerny notebook.

27-02-2009

Już na pierwszy rzut oka Getac B300 robi wrażenie. Przytłacza jego obudowa i masywność. Wszystko jednak jest znakomicie wkomponowane i wygląda bardzo estetycznie.Pierwszym zaskoczeniem wydaje się być waga urządzenia. Getac B300 waży zaledwie 3.5 kg, a więc tylko o kilkaset gramów więcej niż normalne tego typu produkty. Niską wagę uzyskano dzięki zastosowaniu do budowy notebooka stopów z mieszanką aluminium i magnezu. Producenci zapewniają, że laptop wytrzymuje znaczne uderzenia. Delikatne elementy zostały umieszczone w ten sposób, że są chronione poprzez gumowe i piankowe wstawki, które rozpraszają siłę uderzenia. Wszelkie porty i wejścia są ukryte pod kawałkiem aluminiowej blach, uszczelnionej dodatkowo gumą. Dzięki temu laptop jest odporny na kurz, pył i wodę.

getac-b300_06

Wrażenie robi długość pracy notebooka na bateriach. Mają one wytrzymywać nawet 11 godzin pełnego użytkowania. Jest to chyba największa różnica między Getac B300 a zwykłymi notebookami. Ten zadziwiająco długi czas pracy  uzyskano dzięki połączeniu dwóch czynników. Pierwszy to zastosowanie energooszczędnego procesora, L7500 z zegarem 1.6 GHz. Drugi to ogromna pojemność baterii.

Getac B300 jest dostępny w różnych opcjach. Producent na życzenie może wyposażyć go w dotykowy ekran, GPS, modem komórkowy, czy dysk SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *