Włam się i wygraj 10tys dolarów.

27-02-2009

W marcu w kanadyjskim Vancouver odbędzie się kolejna konferencja CanSecWest. Tak jak co roku, również w tym, zostanie zorganizowany konkurs hakerski PWN20WN. Główną nagrodą będzie 10 tys dolarów.

Rywalizacja ma przebiegać dwutorowo. Uczestnicy będą mieć za zadanie włamać się do systemów operacyjnych urządzeń mobilnych i dzięki lukom w przeglądarkach internetowych przejąć kontrolę nad komputerem. Urządzeniami tymi będą smartfony i systemy Windows Mobile, Google Android, Symbian, systemy iPhon'a i BlackBerry. Osoba która jako pierwsza włamie się do dowolnie wybranego smartfona, będzie mogła go zachować i użytkować przez rok.

Drugi etap rywalizacji będzie polegał na próbie włamania się do komputera poprzez lukę w przeglądarce internetowej. hakerzy będą używać notebooków Sony Vaio na których zainstalowane będą IE 8, Firefox i Chrome oraz MacBook'ów z Safari. Nagrodą za każdą wykorzystaną lukę będzie 5 tys dolarów a komputer który jako pierwszy zostanie złamany stanie się własnością zwycięzcy.

cansecwest2008

W razie braku zwycięzcy poziom konkursu ma byc obniżany. W pierwszy dniu zawodnicy będą próbowali włamać się do smartfonów poprzez sieć WiFi, póĽniej będzie możliwe szukanie dziur w dołączonych do urządzeń aplikacjach.

Konkurs, nazywający się w wolnym tłumaczeniu "przejmij i wygraj", rozpocznie się 18 marca i potrwa trzy dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *