Google konkuruje z Second Life

Zła wiadomość dla producenta Second Life. Google uruchomiło właśnie nowy projekt Lively.com, w którym każdy może stworzyć własny świat wirtualny. I zaprosić do niego przyjaciół.

Lively to na razie nie jest całkowicie konkurencja Second Life, ale jak spekuluje Michael Arrington na TechCrunch.com, niewiele potrzeba żeby się nią stał w najbliższej przyszłości.

Obecnie w systemie/grze/serwisie możemy stworzyć własny świat wirtualny, zbudować swoją postać, rozmawiać z przyjaciółmi siedząc na wirtualnych kanapach (komunikatorem jest tu oczywiście Google Talk), tańczyć, witać się i żegnać, a także robić wiele innych rzeczy znanych, które robimy w prawdziwym świecie.

Obecnie serwis jest w fazie beta i działa jako wtyczka dla IE oraz Firefoksa, tylko w środowisku Microsoft Windows. Użytkownicy pozostałych systemów będą musieli nieco poczekać na wersję Lively dla ich platformy.

Czy nowy projekt Google zyska popularność? I kiedy w naszych wirtualnych światach pojawią się pierwsze reklamy tekstowe ? odpowiedzi na te pytania pozostają na razie niewyjaśnione.

źródło: techcrunch.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Mac OS X na każdym PC

Mac OS X na każdym PC

Dla osób lubiących Mac OS X – dobra wiadomość

Następny
Akumulator na USB

Akumulator na USB

Pewnie wiele osób lubuje się w najróżniejszych gadżetach USB

Może Ci się spodobać