Mac OS X na każdym PC

Dla osób lubiących Mac OS X – dobra wiadomość. Pojawiło się więcej informacji na temat projektu EFiX, który umożliwia instalację systemu Apple na każdym komputerze.

Jak to działa? Dość prosto. Aby zainstalować Mac OS X nie będziemy musieli podmieniać żadnych oryginalnych plików. Wystarczy podłączyć do komputera kartę PCI (w przypadku komputerów stacjonarnych) lub wersję w postaci klucza USB. Po tym zabiegu można już instalować OS X z oryginalnego nośnika DVD.

Pierwszą, zarazem najważniejszą informacją jest cena ? producent podaje sugerowaną cenę końcową na poziomie 80 euro. I, jak podają na stronie, tak wysoka cena spowodowana jest ręcznym wykonaniem pierwszej serii 200 sztuk.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem, warto sprawdzać na bieżąco Hardware Compatibility List (lista zgodności sprzętowej) oraz listę sprzedawców EfiXa, gdzie tymczasem nie ma Polski.

Kwestią sporną jest zgodność urządzenia z licencją OS X. Apple uwzględniło w licencji zakaz na używanie systemu z innymi komputerami. Z kolei ten punkt licencji wydaje się być niezgodny z ustawą antymonopolistyczną, jaka jest w USA.

[teks autorski]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Istny robot zarządzający dyskami SATA

Istny robot zarządzający dyskami SATA

Drobo faktycznie wygląda jak elegancka, czarna kostka, o wymiarach 16 x 16 i

Następny
Google konkuruje z Second Life

Google konkuruje z Second Life

Zła wiadomość dla producenta Second Life

Może Ci się spodobać