Hybrydowy tuner TV.

Od 2012 roku w Polsce obowiązującym standardem naziemnej telewizji cyfrowej będzie format MPEG-4. Nic dziwnego więc, że kolejni producenci wprowadzają na nasz rynek urządzenia zgodne z tym standardem. Jednym z nich jest Leadtek i jego tuner TV WinFast DTV Dongle H.

Obecnie w naszym kraju jest zaledwie 8 nadajników cyfrowej telewizji naziemnej. Jednak w najbliższych latach liczba ta ma systematycznie rosnąć. Nowe nadajniki to nowe standardy i konieczność dostosowania do nich urządzeń domowych. Tuner TV Leadteka jest w pełni kompatybilny z najnowszymi formatami. Jego zaletą jest obsługa sygnału analogowego, co może być przydatne w okresie przejściowym.

Tuner TV działa z komputerami stacjonarnymi i notebookami poprzez port USB 2.0. Technologia hybrydowa umożliwia użytkownikowi odbieranie sygnałów radiowych i telewizyjnych zarówno cyfrowych jak i analogowych. Kolejna zaleta to niewielkie rozmiary. WinFast ma wymiary 10×2,4×1,2 cm. Na zewnątrz posiada także diodę LED i sensor IR, co zapewnia komunikację i możliwość sterowania pilotem.

Urządzenie to także ciekawe dodatkowe funkcje. Scheduled Power umożliwia planowanie nagrania audycji radiowej lub programu telewizyjnego. Program automatycznie zapisuje je na dysku naszego komputera w jakości DVD. Z kolei aplikacja DirectBurn pozwala na nagrywanie płyt CD/DVD. TwinView to funkcja umożliwiająca równoczesne oglądanie programu TV i zapisywanie na dysku drugiego. Wszystkie funkcje dostępne są za pomocą pilota, który zapewnia łatwą obsługę.

W zestawie jest także oprogramowanie WinFast MoViE, doskonałe do tworzenia albumów 3D i  konwertowania wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Tele-karta kredytowa zmieści Ci się wszędzie

Tele-karta kredytowa zmieści Ci się wszędzie

Czy nie zdarzyło Ci się nie mieć miejsca w portfelu?

Następny
VisionCare pomaga osobom cierpiącym na zwyrodnienie plamki żółtej

VisionCare pomaga osobom cierpiącym na zwyrodnienie plamki żółtej

Technologia, w swoim nieustającym rozwoju staje się coraz bardziej kompaktowa,

Może Ci się spodobać