VisionCare pomaga osobom cierpiącym na zwyrodnienie plamki żółtej

Technologia, w swoim nieustającym rozwoju staje się coraz bardziej kompaktowa, wydajna i tańsza. No może to ostatnie, nie do końca. Rozrastający się przemysł komputerowy pociąga za sobą inne dziedziny nauki czerpiące z jego najnowszych odkryć. W nasze życie wdziera się coraz więcej elektronicznych urządzeń mających ułatwić nasze życie.

Przykładem takiego urządzenia jest miniaturowy teleskopowy implant, który wtapia się bezpośrednio w oko. Może to brzmieć jak spełnienie marzeń improwizowanych astrologów, ale zamiary są inne. Raczej ma to pomóc osobom starzejącym się, cierpiącym na zwyrodnienie plamki żółtej (AMD). Warunek ten powoduje pogorszenie się wzroku (podobnie jak pogorszenie finansów), tworząc duże martwe pole w centrum widzenia.

VisionCare mając zaledwie 4mm grubości działa jak teleobiektyw, przenoszący powiększony (2.2x, 3x) obraz na środkową cześć siatkówki. Dając pacjentom możliwość widzenia mimo zwyrodnienia plamki żółtej. Wadą implanta jest to, że może on być stosowany tylko w jednym oku. Użycie VisionCare planowane jest na drugą połowę 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Hybrydowy tuner TV.

Hybrydowy tuner TV.

Od 2012 roku w Polsce obowiązującym standardem naziemnej telewizji cyfrowej

Następny
Apple zamawia aparat o matrycy 3,2-megapiksele do nowego iPhone?

Apple zamawia aparat o matrycy 3,2-megapiksele do nowego iPhone?

iPhone posiada wbudowany aparat cyfrowy o matrycy 2 megapiksele, umieszczony z

Może Ci się spodobać