IPhone OS 3.0.

18-03-2009

Nowa wersja iPhone OS 3.0 została oficjalnie zaprezentowana przez Apple. Posiada ona mnóstwo nowości. Pozwala na wklejanie, kopiowanie i wycinanie plików oraz wymienianie się nimi m.in poprzez Bluetooth.

Do najważniejszych udogodnień należy możliwość wymiany plików P2P poprzez system łączności Bluetooth. Apple wprowadza także abonament dzięki któremu możemy korzystać z płatnych materiałów. Ciekawą nowinką jest możliwość bezpośrednie łączenia się z aplikacji z akcesoriami do telefonu. Będzie się to odbywać dzięki Dock Connector i Bluetooth. Dodana zostaje także usługa Push Notification, jednak na razie nie będzie ona w pełni sprawna.

iphone_os_3-0_cut_copy_paste

Aby cofnąć lub przywrócić wcześniejsza akcję wystarczy potrząsnąć telefonem. System będzie także obsługiwał MMs-y. Znajdujący się na głównym ekranie Spotlight pozwoli na szybkie i łatwe przeszukiwanie zawartości telefonu oraz zarządzanie kontaktami i multimediami. Apple dodało również nową aplikację-Voice Memos, która pozwala na nagrywanie notatek głosowych i przypomnień.

Nareszcie platforma App Store będzie dostępna w większej liczbie krajów, ma ich być 77. Jednocześnie system pozwala na kontrolę rodzicielską odnośnie programów telewizyjnych i filmów udostępnianych dzięki tej usłudze.

Nowy OS jest już dostępny. Warto dodać, że będzie on pracował na urządzeniach pierwszej generacji, jednak niektóre funkcje nie będa w pełni dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *