Jak może wyglądać przeglądanie e-booka?

22-01-2012

Zastanawiamy się raz na jakiś czas czy e-booki zastąpią wkrótce klasyczne, papierowe książki. Na pewno łatwiej jest mieć ich tysiące w jednym miejscu, ale wciąż pozostają problemy z czytaniem czy przerzucaniem stron. Wydawałoby się, że tutaj papier jest nie do pokonania.

Z takim systemem czytania e-booków poprawia się komfort czytelnika: pomysł z Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) opiera się o zbliżenie wrażeń charakterystycznych dla przyswajania klasycznych książek, użytkownikom tych na cyfrowych wyświetlaczach.

Smart E-book System umożliwia przerzucanie kartek palcem, jak to się robi z papierowym drukiem, albo też wertowanie ? szybkie czy nieco wolniejsze. Nie będzie już problemu z przytrzymaniem wybranej strony, by znaleźć na chwilę inną informację, znajdującą się kilkadziesiąt kartek dalej. Zagięty róg i stanowcze trzymanie danej strony palcem sprawdzi się jak zwykle!

Do tego dochodzą funkcje niemożliwe dla papierowych odpowiedników: przerzucanie określonej liczby stron jednym ruchem czy napisanie palcem na ekranie wybranej strony, na którą przenosi nas aplikacja.

Czy taka technologia pojawi się w świecie e-booków? Tymczasem zobaczcie jak to wygląda:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *