Kolorowy ebook reader coraz bliżej

Firma Fujitsu Laboratories Ltd. opracowała jeszcze lepszy kolorowy e-papier. Najnowszy produkt firmy ma najlepsze jak dotąd parametry kolorów na świecie. Kontrast wyświetlacza to 7:1 i jest trzy razy lepszy od  kontrastu ostatniego produktu firmy, którym był FLEPia zaprezentowany w 2007 roku. Również szybkość odświeżania obrazu jest 2 razy szybsza niż w poprzednim urządzeniu – obrazy zmieniają się w 0.7 sekundy.

Kolorowy e-papier Fujitsu zużywa mało energii i jest cienki. Właściwie oprócz możliwości wyświetlania kolorów nie różni się wiele od tego czarno-białego używanego w takich e-book readerach jak Kindle czy Sony Reader.

Produkt będzie przedstawiony podczas Fujitsu Forum 2010, największym wydarzeniu medialnym firmy w Japonii, które odbędzie się 13-14 maja w Tokyo. Miejmy nadzieję, że jakieś filmy trafią na YouTube.

Jest jeszcze wiele do zrobienia w dziedzinie kolorowego e-papieru ale widać, że technologia posuwa się naprzód. Firma Fujitsu planuje skomercjalizować swój produkt tej jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Ta torba podróżna sama się waży

Ta torba podróżna sama się waży

Dla tych, którzy często lub przynajmniej od czasu do czasu latają samolotem

Następny
Najmniejsza armata na świecie?

Najmniejsza armata na świecie?

Po oglądnięciu tego filmiku prawdopodobnie zdacie sobie sprawę ile może

Może Ci się spodobać