Kolorowy ebook reader coraz bliżej

12-05-2010

Firma Fujitsu Laboratories Ltd. opracowała jeszcze lepszy kolorowy e-papier. Najnowszy produkt firmy ma najlepsze jak dotąd parametry kolorów na świecie. Kontrast wyświetlacza to 7:1 i jest trzy razy lepszy od  kontrastu ostatniego produktu firmy, którym był FLEPia zaprezentowany w 2007 roku. Również szybkość odświeżania obrazu jest 2 razy szybsza niż w poprzednim urządzeniu - obrazy zmieniają się w 0.7 sekundy.

Kolorowy e-papier Fujitsu zużywa mało energii i jest cienki. Właściwie oprócz możliwości wyświetlania kolorów nie różni się wiele od tego czarno-białego używanego w takich e-book readerach jak Kindle czy Sony Reader.

Produkt będzie przedstawiony podczas Fujitsu Forum 2010, największym wydarzeniu medialnym firmy w Japonii, które odbędzie się 13-14 maja w Tokyo. Miejmy nadzieję, że jakieś filmy trafią na YouTube.

Jest jeszcze wiele do zrobienia w dziedzinie kolorowego e-papieru ale widać, że technologia posuwa się naprzód. Firma Fujitsu planuje skomercjalizować swój produkt tej jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *