Komputer na okularach w 2010

26-10-2009

Nie od dziś mówi się o miniaturowych komputerach, które można byłoby nosić na okularach. Takich urządzeń stworzono już wiele, lecz żadnemu się nie powiodło i wszystkim było daleko do ideału. Dopiero teraz jedna z firm postanowiła stworzyć takie urządzenie, a mianowicie koncern NEC słynący przede wszystkim z produkcji świetnych monitorów.  Zapowiedział on, że w 2010 roku do sprzedaży trafi komputer o nazwie Tele Scouter.

Wydaje się,  że produkt NEC jako jedyny z wielu zostanie wprowadzony w życie, ponieważ jego projektanci znaleźli sposób na dostarczanie wystarczającej ilości mocy umożliwiającej codzienną pracę. Urządzenie opiera się zarówno na miejscowym oraz zdalnym serwerze. Oba komunikują się ze sobą przy pomocy okularu, który jest kontrolowany przez ruch oczu przy użyciu skanowania siatkówki. Z przodu posiada również zamontowaną kamerę i mikrofon. Cena za wyposażenie 30 pracowników w takie gadżety ma wynosić 750 milionów jenów (prawie 23 miliony zł.). Mimo tak wysokiej kwoty do zapłacenia firma ma zamiar w ciągu trzech lat sprzedać tysiąc systemów.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

One comment on “Komputer na okularach w 2010”

  1. [...] Komputer na okularach w 2010 26 10 2009 Nie od dziś mówi się o miniaturowych komputerach, które można byłoby nosić na okularach. Takich urządzeń stworzono już wiele, lecz żadnemu się nie powiodło i wszystkim było daleko do ideału. Dopiero teraz jedna z firm postanowiła stworzyć takie urządzenie, a mianowicie koncern NEC< słynący przede wszystkim z produkcji świetnych monitorów zapowiedział, że w 2010 roku do sprzedaży trafi komputer o nazwie Tele Scouter. Więcej… [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *