Prawie Qwerty – Nokia E55

W drugim kwartale tego roku na rynek ma wejść najnowsze dziecko firmy Nokia. Model E55, który kierowany będzie głównie do ludzi biznesu, ma zostać ich inteligentnym partnerem w interesach, jak i w życiu prywatnym. Tak jak cała seria E, odznaczał się będzie dużym naciskiem na mobilność i dostępność informacji. Bardzo ciekawą funkcjonalnością ma być umiejętność automatycznego uczenia się słów przy pisaniu wiadomości. Czy nie zdarzały nam się irytujące sytuacje, gdy słownik podpowiadał zupełnie inne słowa niż mieliśmy na myśli? Mnie osobiście to spotkało i dlatego właśnie wyłączyłem T9 w swoim telefonie komórkowym.

Jeśli chodzi o klawiaturę, to jest ona bardzo wygodna, choć tylko w połowie QWERTY. Klawisze są normalnych rozmiarów i nie skrzypią, jak to miało miejsce w innych modelach. Jeśli chodzi o baterię to podobno ma wytrzymywać w czasie czuwania około miesiące. Producenci przyzwyczaili już swoich klientów do przesadzania w podawaniu tego parametru w specyfikacji technicznej.

Według mnie ten telefon może zostać dobrze przyjęty. Wszystko zależy od warunków na jakich będzie on oferowany przez naszych operatorów. Cóż pożyjemy, zobaczymy.

Comments 2
  1. Model E55 może działać na jednym ładowaniu do 28 dni (GSM) lub 19 dni (WCDMA). Czas rozmów to odpowiednio 8 i 6 godzin.

  2. patrzac na zapowiedzi producenta a rzeczywistą długość działania w przypadku E51, to E55 ma szanse trzymac… 11 dni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Zegarek na rośliny

Zegarek na rośliny

Kocham elektroniczne gadżety, które działają bez baterii lub nie muszą być

Następny
Robo-owad XXI wieku

Robo-owad XXI wieku

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, które zrobiłoby wszystko, aby mieć

Może Ci się spodobać