Zegarek na rośliny

Kocham elektroniczne gadżety, które działają bez baterii lub nie muszą być podłączane do kontaktu. Faktycznie w wielu przypadkach oszczędność jest jedynie symbolem, a nie znaczeniem, lecz w przypadku Timeless Garden otrzymasz podwójną dawkę ekologicznego symbolu i znaczenia .

Zegarki stają się przestarzałe wraz ze wzrostem nowoczesnych technologii. Jednak tradycja posiadania zegarka pozostaje nienaruszona. Podczas gdy większość z nas korzysta z konwencjonalnych baterii AA do zasilania zegarków, projektanci zawsze szukali sposobów przyjaźniejszych środowisku. Przykładem takiego urządzenia jest Timeless Garden, zaprojektowany przez Francesco Castiglione i Tommaso Ceschi.

Uprawianie rośliny w mini ogródku Timeless Garden powoduje wytworzenie reakcji chemicznej, w rezultacie czego otrzymamy energię elektryczną. Dzięki czemu zegarek powinien działać tak długo, jak długo roślina będzie utrzymana przy życiu. Korzyść obustronna jest taka, że roślina będzie pochłaniać niewielką ilość dwutlenku węgla, przy jednoczesnym uwalnianiu czystego powietrza. Zegar został wykonany z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
V12 z podwójnym ekranem LCD wchodzi do produkcji

V12 z podwójnym ekranem LCD wchodzi do produkcji

Canova z podwójnym ekranem LCD w wersji V12 zaprezentowano jako koncept w lipcu

Następny
Prawie Qwerty – Nokia E55

Prawie Qwerty – Nokia E55

W drugim kwartale tego roku na rynek ma wejść najnowsze dziecko firmy Nokia

Może Ci się spodobać