Miniaturowa kamera od Sony.

02-04-2009

Sony zaprezentowała najnowszy model kamery własnej produkcji. Urządzenie wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i oryginalną budową.

Model TG7VE ma być następcą wcześniejszego TG3E. Kamera posiada tytanową obudowę ze specjalną powłoką chroniącą urządzenie przed porysowaniem. Pamięć to 16 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart Memory Stick. Kamera posiada również 2,7-calowy, dotykowy ekran LCD, który znacznie ułatwia kadrowanie zdjęć i nagranych obrazów. Urządzenie potrafi wykonywać fotografie o rozdzielczości 4-megapikseli.

TG7VE wyposażone zostało w kilka ciekawych funkcji. Umożliwiają one m.in. rozpoznawanie twarzy i wykrywanie uśmiechu. Inna funkcja tworzy minifilmy po zakończeniu filmowania, co pozwala na ich dalsze wykorzystanie. Niewielkie nagrania po podłączeniu do komputera można w łatwy sposób umieścić w serwisach internetowych.

najciekawszą funkcją jest chyba rejestrowanie miejsc w których robione były nagrania. Odbywa się to za pomocą wbudowanego nadajnika GPS, który tworzy odpowiednią mapę. Można ją wyświetlić na ekranie kamery lub na monitorze komputera przy użyciu specjalnego programu.

Nowy model kamery Sony dostepny będzie w sprzedaży już od maja, a jego cena oscylować będzie w granicach 4000 zł.

One comment on “Miniaturowa kamera od Sony.”

  1. dziś za 4000 zł można już naprawdę kupić porządna kamerę :), bo to w recenzji nie była do końca udanym projektem sony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *