Mobilny procesor Samsunga

Samsung projektuje procesor przeznaczony do zastosowań w urządzeniach przenośnych. Jego masowa produkcja ruszy najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Samsung to w ostatnim czasie bardzo aktywna firma. Szczególnie na rynku elektroniki mobilnej zanotowała w ostatnich miesiącach kilka udanych premier. Teraz chce zaistnieć ze swoim nowym procesorem. Jeśli chodzi o technikę, to jednostka ma być produkowana w technologii 45-nanometrowej. Zastosowana zostanie architektura ARM Cortex A8. Procesor będzie posiadać zegar z taktowaniem 1 GHz oraz 32 KB pamięci podręcznej. Poza tym dostępna będzie zmienna pamięć L2, która ma w dostateczny sposób uzupełniać tą pulę.

Samsung Hummingbird to także nowa technologia ARM Neon, która zapewnia sprzętowe kodowanie i dekodowanie wideo, zwiększa również wydajność przy obsłudze grafiki 2 i 3G. ARM Neon to także lepsze przetwarzanie dĽwięków i mowy. W zamierzeniach projektantów nowy procesor ma stanowić główną konkurencję dla obecnego na rynku Qualcomm Snapdragon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Elektryczny Nissan

Elektryczny Nissan

Ostatnimi czasy Nissan zaprezentował prototyp samochodu elektrycznego

Następny
Łazikowe łóżko dla dziecka

Łazikowe łóżko dla dziecka

Ludzka wyobraźnia jest niewyobrażalna

Może Ci się spodobać