Mobilny robot SRV-1

31-03-2008

Odkryj i zbadaj niebezpieczne rejony twojego biura lub domu z nowym mobilnym robotem SRV-1. Robot ten, wielkości ludzkiej dłoni, wzoruje się stylizacją na czołgu, a wśród jego technicznych komponentów odnaleĽć możemy 32-bitowy procesor ARM i mini kamerę.

Połączenie z komputerem odbywa się poprzez dołączony do komputera nadajnik. Umożliwia łączność z robotem oddalonym o maksymalnie 100 metrów. Bazujące na języku programowania Java, oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows, Macintoshem i Linuxem, a wykorzystując odpowiedni program możemy kontrolować urządzenie poprzez przeglądarkę internetową z dowolnego miejsca na świecie.

Transmisja obrazu z kamery umieszczonej w robocie odbywa się przy szybkości odświeżania kilku klatek na sekundę, w rozdzielczości do 320 x 240. Urządzenie umożliwia ponadto włączenie czujników, które pomagają w ręcznym prowadzeniu pojazdu.

Automatyczny "tryb wędrowny" pozwala SRV-1 niezależnie badać otoczenie, unikając przy tym przeszkód. Nagrania są zapisywanew formacie .avi i przechowywane w pamięci urządzenia. Oprogramowanie robota pozwala również na transmisję obrazu do innych użytkowników bez naszej ingerencji.

Urządzenie dostępne jest w cenie 465$ na ThinkGeek.com

3 comments on “Mobilny robot SRV-1”

  1. Achei interessante.Onde,como posso comprar 1 desses?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *