Mozilla Fenec - stwórz własną przeglądarkę

02-05-2008

Fennec (odmiana lisa pustynnego) tak nosi nazwę nowy projekt Mozilli. Fennec będzie przeznaczoną dla urządzeń mobilnych wersją przeglądarki Firefox. Będzie prawdziwą rewolucją w świecie mobilnego Internetu - zapowiada Mitchell Baker, prezes Fundacji Mozilla. Jej zdaniem przeglądanie stron WWW na ekranach urządzeń przenośnych jest obecnie niewygodne i skomplikowane - Fennec ma to zmienić.

Do tej pory Mozilla nie udostępniała zbyt wielu informacji na temat Fenneka. Zmieniło się to za sprawą konferencji Web 2.0 Expo, gdzie sporo uwagi poświęcono programowi Mitchell Baker, szefowej Fundacji. Nowy projekt Mozilli scharakteryzowany został następująco: "Fennec uprości i wzbogaci przeglądanie stron internetowych na ekranach urządzeń mobilnych. Uważamy, iż nie powinno być tak, że dostęp do stron czy usług internetowych może być ograniczony tylko dlatego, że użytkownik korzysta z takiego, a nie innego urządzenia. Chcemy to zmienić" - mówiła Baker.

Jej zdaniem użytkownicy przez lata korzystający z Internetu na komputerach PC wyrobili sobie szereg nawyków, które przeszkadzają im w przeglądaniu stron WWW na ekranach innych urządzeń. Fennec ma się przyczynić - dzięki prostej obsłudze i innowacyjnym rozwiązaniom - do zlikwidowania tych barier.

Wszystkie opcje Fennec każdy może ustalić indywidualnie, korzystając z gotowych java scriptów, jednak należy uważać na Ľródła skryptów, a najlepiej korzystać z popularnych lub... samemu je stworzyć. Nowa przeglądarka będzie zatem bardzo indywidualnie ustawiona dla każdego użytkownika.

źródło: tech.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *