mPay

mPay i Polkomtel rozpoczęły na polskim rynku udostępnianie płatności przy wykorzystaniu telefonu komórkowego. Zaoferowana przez Polkomtel S.A. – operatora sieci Plus, oraz spółkę mPay S.A. – twórcę innowacyjnej technologii – usługa polega na wykorzystaniu telefonu GSM do płatności za towar. “Płacenie telefonem” będącym pierwszym w Polsce działającym elektronicznym portfelem w pierwszym etapie dostępne będzie dla użytkowników marek Plus, Simplus i Sami Swoi, bez względu na model telefonu.

Wdrożenie systemu jest tanie i nie wymaga od użytkowników ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wykorzystanie najnowszej technologii, zaprojektowanej pod kątem obsługi mobilnych płatności, gwarantuje bezpieczeństwo oraz szybkość realizacji transakcji. Początkowo usługa ?zapłaty telefonem? będzie dostępna przede wszystkim na rynku mikropłatności, gdzie możliwości płacenia kartą są ograniczone.

Rozwiązanie jest polskim wynalazkiem chronionym patentami w 11 państwach. Ogółem twórcy wnieśli 57 wniosków patentowych na to rozwiązanie na całym świecie.

W celu założenia i aktywacji usługi ?elektronicznej portmonetki? użytkownik powinien na stronie operatora usługi czyli mPay otworzyć wirtualne konto bankowe, które po przelaniu na nie dowolnej kwoty, będzie obsługiwało płatności za pośrednictwem telefonu.

Od dzisiaj system mPay obsługuje transakcje w wybranych punktach sieci McDonald’s, Telepizzy i Sodexho. Pojedyncze punkty uruchomiono m.in. w LotCatering, CoffeHeaven w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

źródło: mPay.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Asus Eee PC 900 – następca 700/701

Asus Eee PC 900 – następca 700/701

Niedawno pisaliśmy o modelu Eee PC 700/701, a już trafił do sprzedaży jego brat

Następny
Komputer rozpozna Cię po tym jak piszesz po klawiaturze?

Komputer rozpozna Cię po tym jak piszesz po klawiaturze?

Oczywiście!

Może Ci się spodobać