Nadchodzą czasy Terahertzowych procesorów

26-03-2009

Dobry procesor potrzebny jest przede wszystkim graczom, projektantom oraz grafikom. Każdemu z nich zależy na olbrzymiej mocy obliczeniowej. Niedawno na rynku zadebiutował Intel Core i7. Okazał się rewolucją wydajnościową naszych czasów. Niektórym zapaleńcom może jednak to nie wystarczyć. Szczerze mówiąc przez długi okres czasów nie powinno to mieć  miejsca, ale idziemy coraz szybciej z duchem postępu. Naukowcy z MIT opracowali specjalny materiał do produkcji chipów. Jego nazwa brzmi graphene, a skład "zbliżony" jest do węgla. Najważniejsze jest to, że umożliwia obsługę takich prędkości jak 500 Hz, aż po 1 THz. Osiąganie takich prędkości jest możliwe dzięki technologii mnożenia częstotliwości. Nie ma jednak rózy bez kolców. Procesor wydaje głośne dźwięki, wymaga filtrowania i dość sporego napięcia. Miejmy nadzieję, że za jakiś czas pojawią się takie procesory

3 comments on “Nadchodzą czasy Terahertzowych procesorów”

  1. skład ?zbliżony? jest do węgla
    Graphene is a form of pure carbon

    Objęła was amnestia z chemii czy z angielskiego?

  2. Dziękujemy za dokładne czytanie naszych newsów i za krytykę, która sprawia, że jesteśmy co raz lepsi. Nie mamy amnestii z żadnej z dziedzin. Co do stwierdzenia" skład "zbliżony" jest do węgla", to było ono kompromisem co do wręcz sprzecznych informacji na temat tej substancji w różnych źródłach.

  3. Witam. Czytałem gdzieś, że grafen to "opracowali" polscy naukowcy, a nie żadne MIT. To polscy naukowcy jako pierwsi na świecie opracowali metodę produkcji grafenu "na dużą skalę".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *