Najdroższa torebka świata

03-03-2011

Czy wiesz, ile kosztuje najdroższa torebka świata?

Dom jubilerski House of Mouawad zaprezentował najdroższą torebkę świata - "Mouawad 1001 Nights Diamond Purse". Nazwa nawiązuje do "Baśni tysiąca i jednej nocy", które Szeherezada opowiadała okrutnemu sułtanowi. "Tak jak opowieści Szeherezady zachwycały czytelników pokładem pasji i odwagi, tak torebka Mouawad jest stworzona, by hipnotyzować dbałością o precyzję misternego połączenia tysięcy diamentów" - wyjaśnił Pascal Mouawad.

Torebkę Mouawad można śmiało nazwać jubilerskim arcydziełem. Wykonana ręcznie z 18-karatowego złota, zawiera 4517 diamentów o łącznej masie ponad 380 karatów! Dzieło jest efektem pracy 10 rzemieślników, którzy pracowali nieprzerwanie przez cztery miesiące, a dokładniej: 1100 godzin. To wszystko złożyło się na zawrotną cenę - wartość torebki to 3,8 miliona dolarów - i zaowocowało wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa.

House of Mouawad jest prawdziwym mistrzem luksusowej ekstrawagancji. W 2003 roku zaskoczył świat efektem współpracy z Victoria's Secret: stanik "The Very Sexy Fantasy Bra" wyceniono wówczas na 11 milionów dolarów.

 

źródło: luxuryes.com

 

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *