Najtańszy netbook na świecie.

Chiny to potęga w produkcji taniej elektroniki. Jedna z tamtejszych firm zaprezentowała netbooka kosztującego równowartość niecałych trzystu złotych.

Lanyu zbudowała model eBook LY-EB01, który od razu stał się najtańszym na świecie tego typu urządzeniem. Chińczykom udało się stworzyć tak tani netbook głównie dzięki ubogiemu wyposażeniu. Całość pracuje pod słabiutkim procesorem ARM z taktowaniem 266 MHz, który jak na dzisiejsze czasy prezentuje się dramatycznie słabo. Pamięć RAM to zaledwie 128 MB, wyświetlacz ma wielkość siedmiu cali. Jego rozdzielczość jest także niezadowalająca, to tylko 800 na 480 pikseli.

Firma wyposażyła swój produkt w system operacyjny WinCe 5.0,  całość uzupełnia bezprzewodowa łączność Wi-Fi. Zaletą urządzenia są niewątpliwie niewielkie wymiary i waga. Ly-EB01 waży zaledwie 600 gramów, jego rozmiary wynoszą 213x142x31 mm.

Niestety, komputer nadaje się tylko do sprawdzania poczty email, może pozwoli pograć w kilkunastoletnie gry. O odtwarzaniu multimediów użytkownicy mogą zapomnieć, zarówno procesor jak i pamięć jest słabo wydajny.

Na razie urządzenie dostępne jest tylko na terenie Chin, wątpliwe jest aby firma zdobyła inne rynki. Dla krajów zachodnich jest to sprzęt mało wartościowy, dla biedniejszych niepraktyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Chiński Android- Huawei U8220

Chiński Android- Huawei U8220

Znana na rynku azjatyckim firma Huawei zamierza jeszcze w tym roku wypuścić

Następny
Asus G51VX wylądował i czeka na graczy

Asus G51VX wylądował i czeka na graczy

Firma Asus wypuszcza coraz to doskonalsze komputery przenośne

Może Ci się spodobać