Niezwykłe rzeĽby z zapałek

14-01-2011

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek co można zrobić ze zwykłych zapałek? Okazuje się bowiem, że można wykorzystać je w naprawdę twórczy sposób.

Przedstawione fotografie pochodzą ze zbioru prac Davida Macha - artysty, który stale zaskakuje potęgą swojej kreatywności. Mach tworzył konstrukcje wykorzystujące wieszaki na ubrania, światłowody i inne pozornie nieprzydatne akcesoria. Dzięki jego plastyczności umysłu, talentowi i pracy możemy dziś podziwiać nietypowe rzeĽby, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Wbrew pozorom żadna z zapałek nie została pomalowana. Artysta wykorzystywał zapałki w ich "oryginalnych kolorach", przyznał jednak, że zostały sprowadzone dla niego z Japonii. Informacja o wykorzystaniu kolorowych zapałek bez ich wtórnego malowania wprawiła w osłupienie niejednego krytyka sztuki. Niemal wszyscy obserwatorzy uważali bowiem, że Mach tworzył bryły, a następnie je odpowiednio barwił.

Każdy model składa się kilkudziesięciu tysięcy zapałek. Co ciekawe można je zamówić z dowolnego miejsca na świecie - wystarczy jedynie dysponować kwotą w granicach 30-50 tysięcy dolarów.

Więcej prac artysty znajdziecie na jego oficjalnej stronie.

źródło: inewidea.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *