Novell SUSE Enterprise 11 już jest.

25-03-2009

Została już udostępniona najnowsza wersja systemu firmy Novell-SUSE Enterprise 11. Jest to wersja przeznaczona głównie do zastosowań korporacyjnych.

Nowy produkt promowany jest trzema słowami-wszechstronność, niezawodność i ekonomiczność. Novell zapewnia, że jego system został zoptymalizowany pod kątem wykorzystania w nowoczesnych centrach danych. Powinno to zapewnić niezawodne i wydajne działanie aplikacji na różnych platformach sprzętowych. Nowy OS może być również platformą do stworzenia wirtualnych urządzeń i struktur (clound computing). Największa zaletą systemu jest bez wątpienia gwarancja wsparcia udzielana przez firmę Novell. Ma ona na całym świecie rozbudowaną sieć partnerów, dostawców sprzętu i oprogramowania.

desktopjpg

SUSE 11 posiada sporo nowatorskich rozwiązań. jako jedyny na świecie system pozwala na obsługę aplikacji Microsoft.NET w środowisku Linuksa. Innym przydatną funkcją jest nowe podejście do tworzenia klastrów. Dzięki niemu wyeliminowane zostają wszelkie przestoje aplikacji.

SUSE 11 i jego rozwiązania w zakresie współpracy ze środowiskiem Windows to efekt umowy Novella i Microsoftu. W jej ramach obie firmy razem działają aby zapewnić wieloplatformowość systemów Microsoftu. Przykładem może być funkcja odtwarzania plików multimedialnych Windows pod SUSE czy też zgodność formatów dokumentów OpenOffice.org Novell Edition z Microsoft Office.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *