Nowa technologia od Kaspersky

25-06-2009

Firma Kaspersky Lab opatentowała w Stanach Zjednoczonych nową technologię ochrony antywirusowej. Technologia wykorzystuje w swoim działaniu sztuczną inteligencję.

Kaspersky Lab to światowy lider w zakresie oprogramowania antywirusowego. Firma idzie dalej i stworzyła unikalną technologię walki z najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami. Jest ona połączeniem istniejących metod z niedawno opracowanym inteligentnym zabezpieczeniem. Działanie patentu polega na tym, że ogromne ilości danych są przetwarzane w czasie rzeczywistym, dzięki temu reakcja na ewentualne szkodliwe oprogramowanie jest niezwykle szybka. Dodatkowym plusem jest możliwość dostosowywania stopnia ochrony i jego optymalizacja przez każdego użytkownika.

Najnowsze oprogramowanie od Kaspersky Lab będzie wykorzystywać empiryczne dane i dzięki temu uczyć się. Można to nazwać sztuczną inteligencją, program im dłużej będzie działać tym większą będzie miał skuteczność. Technologia ta została opracowana przez pracownika firmy, Olega Zajcewa.

Nowa technologia to szybki czas reakcji na zagrożenie przy jednoczesnej minimalizacji użycia zasobów systemowych. Automatycznie analizuje ona statystyki działania poszczególnych aplikacji i ich aktywności w systemie operacyjnym. Dane są zapisywane w dzienniku, do tego dochodzą informacje z kwarantanny i skanowania systemu. W ten sposób program ma pełny obraz sytuacji i momentalnie reaguje na ewentualne złośliwe oprogramowanie.

Poprzedni wpis:
Kolejny wpis:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *