Nowe Bing Maps

12-11-2009

Microsoft szybko reaguje na posunięcia Google i również unowocześnia swoją platformę internetowych map. Otrzymała ona właśnie całkowicie nowy interfejs.

Kilka tygodni temu Google wzbogaciło swoją bazę map o kolejne kilkaset tysięcy grafik. Akcja ta odbiła się szerokim echem w internecie. Teraz to Microsoft postawił na rozwój podobnej platformy, koncern postanowił odświeżyć wygląd Bing Maps.

Dzięki ostatniej operacji Bing Maps prezentuje się o wiele lepiej niż wcześniej. Oprócz zmian wizualnych wprowadzono również wiele udogodnień jeśli chodzi o sama nawigację i korzystanie z funkcji. Obecnie jedynie za pomocą myszki użytkownik może dowolnie modyfikować szukaną trasę, wystarczy zastosować metodę przeciągnij i upuść. Także samo wyświetlanie mapy zostało delikatnie zmienione, podziałka odległości jest dużo dokładniejsza.

Jeśli chodzi o inne funkcje to Microsoft zoptymalizował kod platformy, jest ona prawie o 1/3 lżejsza niż wcześniej. Ciekawa nowinką jest możliwość umieszczania kodu mapy na zewnętrznych stronach w internecie oraz dokładniejsza wyszukiwarka.

Bing Maps to także jeszcze więcej map. Uaktualniono m.in. ponad 178 tys. km2 powierzchni Europy.

One comment on “Nowe Bing Maps”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *