Nowe firmy przystępują do Open Handset Alliance

12-12-2008

Organizacja stojąca za rozwojem Androida - Open Handset Alliance rozszerzyła się o 14 nowych członków. Jak widać zainteresowanie systemem od Google nieustannie rośnie. W przyszłym roku ma się pojawić wiele nowych modeli z tym systemem. Swoje modele zapowiedzieli Sony Ericsson i HTC.

Do Open Handset Alliance przyłączyli się: AKM, ARM, ASUS, Atheros Communications, Borqs, Ericsson, Garmin, Huawei, Omron Software, Softbank Mobile Corporation, Sony Ericsson, Teleca AB, Toshiba Corporation oraz Vodafone. Z większych, liczących się producentów telefonów brakuje chyba już tylko Nokii.

Według serwisu idg.se, rzecznik Sony'ego Ericssona zapowiedział kilka nowych modeli na lato 2009. Sztandarowy telefon ma być wysokobudżetowym, coś na miarę Xpertii, tyle że zamiast Windows Mobile, znajdzie się Android.

HTC posiada już pierwszy telefon z Androidem (także pierwszy na świecie) - HTC Dream (znany w USA jako T-mobile G1) i zapowiada kolejne. Developerom z forum xda-developers udało się przeportować starszy telefon tej firmy - HTC Touch do pracy pod Androidem. Tak więc rok 2009 wydaje się być ciekawy dla Androida.

źródło: phandroid.com, openhandsetalliance.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *