Nowe procesory Athlon II

AMD odpowiada konkurencji i prezentuje kolejne modele procesorów Athlon II. Tym razem premierę zanotuje aż osiem tego typu jednostek.

Procesory Athlon II uważane są za doskonałe połączenie niewygórowanej ceny i znakomitej wydajności. Także nowe modele będą miały podobną charakterystykę. Ich ceny wahać się będą, w zależności od liczby rdzeni, od kilkudziesięciu do 150 dolarów. Procesory są dedykowane głównie dla systemu Windows 7, data ich premiery jest więc nieprzypadkowa.

Nowe Athlon II mają zapewnić wysoką wydajność przy odtwarzaniu multimediów o dużej rozdzielczości oraz w trójwymiarowych grach. Dwurdzeniowe procesory pracują z taktowaniem 2,7 i 2,8 GHz, każdy posiada 2 MB podręcznej pamięci L2 oraz współczynnik TDP 45 W. Z kolei jednostki trzyrdzeniowe to taktowanie 2,2 , 2,3 , 2,7 i 2,9 GHz , 1,5 MB pamięci L2 oraz TDP na poziomie 95 W.

AMD przygotował także dwa procesory czterordzeniowe pracujące z taktowaniem 2,2 oraz 2,3 GHz. Są one najdroższe, ich ceny to około 150 dolarów.

Nowe procesory Athlon II pojawią się w sprzedaży detalicznej już w najbliższych dniach.

Comments 2
  1. Rozbudowywują ciągle procesory o rdzenie a i tak stanęli w miejscu z tą technologią. Ciekaw jestem kiedy w końcu intel albo amd wyjdzie z czymś nowym.

  2. Kiedy dojdą do granicy 7nm zaczną sukcesywnie powiększać liczbę rdzeni, a póĽniej pojawią się memrystory, procesory oparte na grafenie, potem procesory kwantowe itd itd:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Nowy Macbook

Nowy Macbook

Firma Apple jest znana z odważnych i ciekawych konstrukcji, które są cenione i

Następny
Nowe modele laptopów Viewsonic – ViewBook

Nowe modele laptopów Viewsonic – ViewBook

Firma Viewsonic nie jest zbyt znana na polskim rynku

Może Ci się spodobać