Nowości od Adobe

Adobe zaprezentowało nowe technologie pozwalające tworzyć i udostępniać multimedia w internecie. Chodzi o programy Flash Access 2.0, Story oraz CinemaDNG.

W związku z rozwojem różnego rodzaju serwisów społecznościowych, które w większości skupiają się na udostępnianiu multimediów, konieczne jest tworzenie wydajnych skryptów do ich tworzenia, edycji i rozprowadzania. Adobe od wielu lat jest liderem w tej dziedzinie, tegoroczne nowości powinny jeszcze bardziej umocnić pozycję firmy.

Najciekawiej wygląda program Adobe Store, który pozwala na tworzenie zarówno w trybie online jak i offline. Jego uzupełnieniem jest Flash Access 2.0, dzięki któremu multimedia mogą być udostępniane. Program spełnia jeszcze jedną ważną funkcję – ochronną.

Jeśli chodzi o CinemaDNG to jest to format plików wspierany przez Adobe. Założeniem jest aby był on całkowicie otwarty, dzięki czemu ma szansę stać się popularnym standardem.  Pozwala on na znaczne uproszczenie archiwizacji filmów wideo oraz przyspiesza wymianę plików. Format jest rozwijany przy współpracy kilku firm, już niedługo pojawi się jego szczegółowa specyfikacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Maleńki mBook M2 z Windows 7

Maleńki mBook M2 z Windows 7

Panuje teraz wielka moda na miniaturyzację i to w wielu dziedzinach, nie tylko

Następny
Core i7 w laptopach firmy Dell

Core i7 w laptopach firmy Dell

Firma Dell znana jest z produkcji solidnego sprzętu komputerowego

Może Ci się spodobać