Nowy sposób zasilania.

Japońscy naukowcy opracowali ciekawą i nowatorską metodę pozyskiwania energii. Stworzyli oni miniaturowe ogniwo, które wytwarza energię elektryczną przetwarzając różne alkohole.

Od lat Japończycy są liderami w dziedzinie opracowywania nowych technologii. W końcu to ich kraj jest jednym z największych producentów elektroniki. Co za tym idzie, wiele firm zauważa rosnący problem odnośnie zapewnienia odpowiedniego zasilania dla swoich produktów. Chodzi tu głównie o urządzenia przenośnie. Ich ciągła miniaturyzacja pociąga za sobą konieczność zmniejszania gabarytów układów zasilających. Niestety, przy obecnych technologiach, mniejsze wymiary baterii to mniejsza wydajność. Wydaje się jednak, że pewnym rozwiązaniem może być pomysł aby energię pozyskiwać z alkoholi.

Zespół japońskich naukowców opracował ogniwo, które działa właśnie w oparciu o alkohol. Charakteryzuje się ono niewielkimi rozmiarami, wynoszą one zaledwie 6 milimetrów. Wytworzone zostało za pomocą tradycyjnej metody produkcji układów krzemowych. Działanie układu opiera się na wykorzystaniu katalizatora ze stopu palladu i kobaltu. Ważne jest to, że tlen potrzebny do spalania alkoholu pobierany jest bezpośrednio z otoczenia.

Technologia jest w trakcie testów, jednak wiadomo, że ogniwo jest w stanie wytworzyć napięcie o mocy 6,3AW. Aby zwiększyć ta wartość planuje się tworzenie całych baterii tych ogniw.

Comments 2
  1. to może być przydatne ale alkohole będą wabić pijaków w parku

  2. Hyhy ale dobre by to bylo gdyby pare kropli alkoholu wystarczyło na zasilenie baterii np na 5 godzin:). To brać litra ze soba i w podróż i zasilanie jest na wiele dni Hehe:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Jajo-głośniki

Jajo-głośniki

Jeśli jesteśmy miłośnikami dobrej kuchni, zwłaszcza jajek to przedmiot o którym

Następny
Asus Eee PC 1101HA Seashell

Asus Eee PC 1101HA Seashell

Niedługo na rynku ma pojawić się nowy model netbooka firmy Asus z serii Eee PC

Może Ci się spodobać