Nvidia inwestuje w procesory

06-11-2009

Od dłuższego czasu trwały spekulacje w jakim kierunku jeden z największych producentów kart graficznych na świecie będzie dalej się rozwijał. Nvidia odkryła karty, zamierza inwestować w technologię produkcji procesorów.

Nvidia została postawiona pod ścianą przez jednego ze swoich podstawowych kontrahentów. Chodzi oczywiście o Intela, który udostępniał do tej pory firmie licencje na produkcję procesorów. Niestety, rynek ciągle się rozwija a obie firmy nie doszły do porozumienia jeśli chodzi o najnowsze procesowy produkowane w architekturze x86. Nvidia nie ma wyjścia i musi sama rozwijać tą technologię.

Na razie nie wiadomo jakim potencjałem dysponuje koncern, ciężko jednak oczekiwać aby firma od zera opracowała coś konkurencyjnego na rynku. Co prawda, rozważane jest także przejęcie jakiegoś producenta takich układów, jednak na razie brak konkretów.

Warto dodać, że oprócz braku licencji dochodzą także inne niepokojące dla producentów kart graficznych sygnały. Według informacji pojawiających się od kilku tygodni, Intel zamierza rozszerzyć gamę swoich produktów i wejść również na rynek kart graficznych. Jeśli zapowiedzi te zostaną zrealizowane to przybędzie kolejny poważny grasz w tym segmencie.

One comment on “Nvidia inwestuje w procesory”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *