Papier antykorozyjny – zastosowanie i działanie

Są branże, w których zapewnienie zabezpieczenia antykorozyjnego jest jedną z ważniejszych kwestii, która bezpośrednio może rzutować nawet na to, czy nas biznes będzie dobrze funkcjonował czy też pojawią się w naszej firmie spore problemy, również finansowe.

Uchronienie towarów czy też elementów metolowych przed rdzewieniem nie jest takie proste i niekoniecznie by doszło do korodowania musi dojść do zamoczenia takich przedmiotów. Często wystarczy jedynie para wodna, większa wilgotność powietrza i możemy już mieć poważne problemy z korodowaniem. Właśnie dlatego w wielu przypadkach należy postawić na solidne zabezpieczenie nawet w na pozór dobrze zabezpieczonych przed wilgocią miejscach.

Materiały antykorozyjne – przegląd

Od dawien dawna stosuje się różnorodne formy zabezpieczania przed korodowaniem materiałów. Może to być chociażby farba antykorozyjna, specjalne powłoki smarowe i oleje, których celem jest zabezpieczenie przed czynnikami powodującymi korozję daną powierzchnię. Dodatkowo na rynku pojawiają się również folie, worki i papiery antykorozyjne, które mają podobne działanie, choć kilka kluczowych zalet, które stawiają je ponad rozwiązaniami dotąd stosowanymi tak powszechnie. Wszystkie te sposoby mają specyficzne zastosowanie i skuteczność. Dlatego właśnie tak ważne jest spojrzenie w sposób indywidualny na potrzeby zabezpieczenia materiałów, które mamy i dostosowanie odpowiedniego rozwiązania do nich.

Papier antykorozyjny VCI – jak to działa?

Papier VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) to ciekawe rozwiązanie, które usuwa kilka klasycznych wad zabezpieczenia przed korozją za pomocą smarów czy płynów. Działa on na zasadzie emisji inhibitorów korozji, dzięki czemu nie będziemy musieli pokrywać całej powierzchni lepką substancją, co w niektórych branżach bywa problematyczne. Papier antykorozyjny vci od Kenmix.com.pl to rozwiązanie niezwykle solidnie wykonane, zaprojektowane z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. To całkowicie bezinwazyjny proces zabezpieczenia materiałów przed korozją.

W jakich branżach stosuje się zabezpieczenia przeciw korozji?

Zabezpieczenia przeciwkorozyjne są bardzo powszechnie wykorzystywane w bardzo wielu branżach, w których do czynienia mamy z materiałami metalowymi, podatnymi na korozję, a także czynnikami powodującymi nią. Może być to wilgoć, ale również oddziaływania chemiczne. Szeroko rozumiany przemysł, branża automotive, sektor budowlany, logistyka i przechowywanie, lotnictwo, energetyka i wiele innych – to tylko niektóre z przykładów szerokiego zastosowania tak nowoczesnych materiałów antykorozyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Opakowania i taśmy pakowe – zgrany duet przy pakowaniu

Opakowania i taśmy pakowe – zgrany duet przy pakowaniu

W dzisiejszych czasach, niewątpliwie erze sprzedaży wysyłkowej, opakowania

Następny
Jak zoptymalizować użyteczność strony oraz zwiększyć konwersje?

Jak zoptymalizować użyteczność strony oraz zwiększyć konwersje?

W dobie cyfrowej transformacji, sukces w e-commerce coraz częściej zależy od

Może Ci się spodobać