Opakowania i taśmy pakowe – zgrany duet przy pakowaniu

W dzisiejszych czasach, niewątpliwie erze sprzedaży wysyłkowej, opakowania stanowią dość istotny element wizerunkowy, ale również potrzeba ich zwyczajnie więcej niż przed laty.

Pakowanie, składowanie, dostarczanie ludziom ich zamówień to problemy, z którymi mierzymy się zarówno w branżach, co do których byliśmy przyzwyczajeni jak chociażby handel detaliczny, ale również nowe branże musiały się przyzwyczaić do obecności opakowań i elementów do pakowania w swoich biurach, magazynach czy też w centrach logistycznych.

Opakowania i ich znaczenie – przegląd rozwiązań

Oczywiście w przypadku opakowań od dawien dawna króluje tektura. I niewiele w tej materii się zmieniło choć oczywiście pojawiają się różnorodne inne surowce, a pozyskanie opakowań z plastiku również jest korzystne i tanie w wielu przypadkach. W branżach takich jak gastronomia znacznie częściej wykorzystuje się chociażby opakowania tekturowe, których zadaniem jest utrzymanie walorów termicznych dowożonej żywności. W przypadku z kolei produktów Premium często również opakowanie stanowi element sprzedaży i marketingu. To często gruby plastik, idealnie spasowane ze sobą elementy, a nierzadko również ciekawe nadruki. W klasycznym handlu jednak rządzi tektura – od najsłabszej gramatury do pakowania lekkich przedmiotów, po duże i ciężkie kartony wielowarstwowe, w które bez problemu spakujemy również niezwykle ciężkie przedmioty jak sprzęt AGD.

Jak pakować, by nie żałować? Niezbędne akcesoria

Odpowiednie opakowanie jak już wiemy stanowić będzie pierwszą linię kontaktu z naszym klientem. To właśnie pudełko zobaczy on jako pierwsze i również na podstawie tego w jaki sposób zostało przygotowane wyrobi sobie o nas opinię. Ta może być dla nas przychylna, a przy fatalnie wykonamy pakunku – druzgocąca. Po pierwsze zatem musimy zadbać o to, by opakowanie było wykonane solidnie. Dobrze dobrany jego rodzaj, a także taśmy pakowe z solidnym klejem z pewnością zabezpieczą paczkę przed rozerwaniem w trasie. Dodatkowo nie zapominajmy również o solidnym wypełnieniu pustej przestrzeni w naszej paczce. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych wypełnień, również w wersjach ekologicznych.

Taśmy pakowe – również z nadrukami

Wykorzystać warto również potencjał marketingowy, który daje nam moment pakowania naszych produktów do wysyłki lub innej formy dostarczenia do klienta. W firmie Wolfpak.pl możemy zamówić solidne taśmy pakowe, które będą posiadały również zindywidualizowany nadruk – na przykład logo naszej firmy, slogan lub cokolwiek innego, co wywoła dobre skojarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
5 korzyści biznesowych, dla których powinieneś wdrożyć system workflow w swojej firmie

5 korzyści biznesowych, dla których powinieneś wdrożyć system workflow w swojej firmie

Zewsząd docierają do nas informacje o AI (artificial intelligence –

Następny
Papier antykorozyjny – zastosowanie i działanie

Papier antykorozyjny – zastosowanie i działanie

Są branże, w których zapewnienie zabezpieczenia antykorozyjnego jest jedną z

Może Ci się spodobać