Allan Snyder, neurolog z Uniwersytetu w Sydney, opracował elektryczną przepaskę, która aktywuje w mózgu miejsca odpowiedzialne za kreatywność. Błyskotliwe pomysły i skuteczne rozwiązania mogą być dostępne od ręki dzięki zewnętrznej stymulacji.
Czy faktycznie da się pobudzić człowieka do bardziej abstrakcyjnego myślenia? Badacz wierzy, że to możliwe. Analizuje on przypadki wybitnych umiejętności u osób społecznie uznawanych za niepełnosprawne. Chodzi o cierpiących na zaburzenia pracy mózgu, czy z uwagi na wady wrodzone, czy w efekcie wypadku. Takie osoby osiągają niekiedy zadziwiające wyniki w dziedzinach takich jak matematyka czy sztuka, jednocześnie nie radząc sobie z prostymi, codziennymi czynnościami, jak na przykład zawiązanie sznurowadła.
Naukowcy zastanawiają się czy potencjał bliski geniuszowi nie tkwi w każdym z nas, a jest po prostu uśpiony. Wtedy badania oparte o działanie elektrycznej przepaski mogłyby przynieść niezwykłe efekty. Obecnie Snyder przeprowadził test w oparciu o ćwiczenie na logikę, związane z łączeniem kropek. Bez stymulacji mózgu mało kto był w stanie je rozwiązać, elektroniczny bodziec sprawił zaś, że rozwiązanie przyszło do głowy 40 proc. badanych. Czy kolejne próby doprowadzą do stworzenia przepaski kreatywności, raczącej noszącego niewielkimi dawkami elektryczności? Może lepiej po prostu ćwiczyć na co dzień własną kreatywność poprzez działanie…
Da się gdzieś to dostać? :D :D :D
opasek wykorzystujących w jakiś sposób i czytających fale mózgowe na rynku jest sporo mi najbardziej spodobała się ta, którą znalazłem:
http://www.newitems.pl/?245,necomimi
trochę perwersyjna może ale do wciągnięcia!