Przymierz ubrania ONLINE!

28-09-2010

Ile razy słyszeliście to zdanie: "Nie kupuję ubrań online, bo trzeba je najpierw przymierzyć"? To zdanie doskonale określa podejście moich znajomych. Przypuszczam, że podobnie jest z Wami i waszymi najbliższymi. Podobny stosunek konsumentów widoczny jest ze statystyk sprzedaży elektroniki i ubrań w USA. Jeżeli chodzi o pierwszą kategorię, to rynek online wynosi około 50%, natomiast spośród wszystkich ubrań, tylko 7% sprzedawanych jest online. Co gdyby można było przymierzyć ubranie ONLINE?

Estoński start-up pod nazwą fits.me postawił sobie za cel skonstruowanie robota, który dokładnie imitowałby naszą posturę. Udało się. Robota widzicie na zdjęciu i poniższej animacji.

Tak wygląda proces w sklepie online, który takiego robota posiada: klient, po wyborze interesującego go ubrania, podaje swoje dokładne wymiary, klika "Dalej" i na stronie widzi jak dana koszula czy sweter fizycznie leżą na modelu (to co widzimy to prawdziwe zdjęcia danego elementu garderoby na odpowiednio ustawionym modelu). To przypomina przeglądanie się w lustrze.

fitsme2

Takie rozwiązanie może także znacząco ograniczyć straty sprzedawców z tytułu zwrotów, które w tej branży są rekordowo wysokie. Jeżeli to Estońskie przedsięwzięcie odniesie sukces to zapewne możemy spodziewać się także wersji od pasa w dół...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *