Ramię robota

Współcześnie automatyzacja dotyka coraz większej liczby firm. Najcześciej są to firmy produkcyjne, które na automatyzacji mogą zyskać najwięcej. Pierwszymi firmami, które postawiły na automatyzację produkcji byli producenci samochodów, następnie kolejne branże poszły w ich ślady. Oprócz automatyzacji istotna stała się także pół-automatyzacja, czyli współpraca pracownika z robotem (ponieważ obecnie zautomatyzowana jest większość zakładów produkcyjnych). Co jest najważniejsze w doborze narzędzi automatyzujących pracę?

Łatwość programowania

Ramię robota powinno być łatwe do zaprogramowania. Najlepszym rozwiązaniem jest uczenie maszyny poprzez wprawienie jej w ruch, który system zapamięta i będzie mógł odtworzyć w pożądanym momencie. Dzięki temu producent będzie mógł dopasować robota do swoich specyficznych potrzeb produkcyjnych, a także wprowadzić procesy pół-automatyczne. Łatwość programowania sprawi, że większość pracowników będzie w stanie samodzielnie skonfigurować robota. Jest to możliwe poprzez zastosowanie wygodnego i intuicyjnego interfejsu, umieszczonego na dołączonym do robota tablecie.

Ergonomiczność

Inną kluczową cechą przy doborze robotów automatyzujących produkcję, jest poziom ich ergonomii. Innymi słowy, ważne jest, aby roboty były proste do rozmieszczenia i dopasowywały się do przestrzeni, której pracują. Minął już czas wielkich i nieporęcznych maszyn produkcyjnych. Współczesne roboty są w stanie reagować na ruch w ich otoczeniu i zatrzymać się po dotknięciu człowieka, który wszedł w ich tor ruchu. Dzięki temu jako pracodawca zniwelujesz poziom niebezpieczeństwa w pracy i zagrożenia wypadkami. Jest to istotne, ponieważ wypadki w miejscu pracy często kończą się sporymi kosztami po stronie pracodawcy.

Liczebność elementów

Roboty złożone z małej liczby elementów, mogą okazać się toporne i trudne do użytku. Natomiast roboty składające się z nadmiernej liczby elementów będą trudne do złożenia i zaimplementowania w zakładzie. Dlatego polecane są roboty, które składają się z nie więcej niż dwudziestu głównych komponentów. Pozwoli to na szybkie złożenie robota, które będzie mógł wykonać niemal każdy z bardziej wykwalifikowanych pracowników, a także umożliwi jego dopasowanie do przestrzeni, w której ma pracować.

Decydując się na wprowadzenie robotów do Twojego zakładu produkcyjnego, umów się wcześniej na rozmowę z przedstawicielem handlowym. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się więcej, zadać konkretne pytania oraz dopasować cenę do potrzeb Twojej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Zebra Technologies zwiększa produktywność pracowników firm dzięki pierwszemu indywidualnemu komputerowi mobilnemu klasy korporacyjnej

Zebra Technologies zwiększa produktywność pracowników firm dzięki pierwszemu indywidualnemu komputerowi mobilnemu klasy korporacyjnej

Firma Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), specjalizująca się w

Następny
Integracja online – nowy sposób na budowanie relacji w zespołach

Integracja online – nowy sposób na budowanie relacji w zespołach

Niegdyś integracja kojarzyła nam się tylko i wyłącznie ze spotkaniami na żywo w

Może Ci się spodobać