Integracja online – nowy sposób na budowanie relacji w zespołach

Niegdyś integracja kojarzyła nam się tylko i wyłącznie ze spotkaniami na żywo w danej grupie osób i z różnymi wspólnie wykonywanymi zajęciami, mającymi na celu właśnie integrację uczestników. W ostatnim czasie jednak pojęcie to zmieniło się diametralnie i powstała jego nowa odnoga, a więc integracja online. Można byłoby zastanawiać się, jak właściwie jest możliwa integracja poprzez Internet, pozornie przecież całkowicie gubi się to z podstawową definicją integracji. Nic bardziej mylnego! W dobie, kiedy to wszystkie działania musiały przejść do Internetu, również branża MICE ewoluowała w tyk zakresie, skutkiem czego pojawił się ogrom różnych ofert integracji online.

Czy integracja w Internecie jest skuteczna?

Można byłoby powiedzieć, iż kiedy nie ma możliwości spotkania się z innymi ludźmi i porozmawiania z nimi twarzą w twarz to taka integracja w ogóle nie będzie skuteczna i nie przyniesie pożądanych skutków, jednakże to wcale nie jest prawda. W ostatnim czasie byliśmy zmuszeni do przeniesienia swojego życia w dużej mierze do Internetu i już nauczyliśmy się żyć w nim na co dzień, spotykając się online ze znajomymi czy też prowadząc służbowe spotkania w podobny sposób. Integracja także została więc zmuszona, by przejść do świata wirtualnego, warto jednak odpowiednio ją wykorzystać, by przyniosła jak najlepsze skutki. Poza tym integracja z reguły już bywa skuteczna. Mało ważne jest miejsce spotkań, ponieważ najważniejsze jest samo spotkanie. Jeśli więc spotykamy się z kimś online, warto wykorzystywać wszelkie plusy takiej sytuacji, by móc wykorzystać ją jak najbardziej.

W jaki sposób można integrować w Internecie?

Sposobów na integrujące spotkania online jest całe mnóstwo, a my wcale nie musimy ograniczać się do połączenia się ze sobą i krótkiej rozmowy przy włączonych kamerkach. Warto zauważyć przede wszystkim korzyści wynikające z tego, iż każdy z uczestników takiego spotkania jest prawdopodobnie w innym miejscu, na przykład w swoim domu czy biurze. Każdy ma tym samym inne możliwości, które również można wykorzystać przecież podczas spotkania. Niezwykle integrującym elementem spotkań online mogą być szeroko pojmowane gry i zabawy. Istnieje bowiem mnóstwo narzędzi umożliwiających wspólne granie przez Internet, które to dodatkowo zapewnią odpowiedni poziom rozrywki osobom spotykającym się w Internecie.

Integracja online jest jak najbardziej skuteczna. Wszystko zależy jednak od naszego nastawienia, ponieważ jeśli sami nie będziemy chcieli się integrować i będziemy szukać wymówek, no to nic z tego nie wyjdzie, natomiast kiedy podejdziemy tego z dobrym nastawieniem, analizując bardzo bogate oferty integracji online, to z całą pewnością okaże się ona jak najbardziej skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Ramię robota

Ramię robota

Współcześnie automatyzacja dotyka coraz większej liczby firm

Następny
Telefon na raty czy na kredyt gotówkowy – sprawdź, która forma zakupu będzie dla Ciebie korzystniejsza!
Pożyczka na telefon

Telefon na raty czy na kredyt gotówkowy – sprawdź, która forma zakupu będzie dla Ciebie korzystniejsza!

Gdy zauważamy, że nasz telefon szwankuje, to znak, że konieczna jest jego

Może Ci się spodobać