Telefon na raty czy na kredyt gotówkowy – sprawdź, która forma zakupu będzie dla Ciebie korzystniejsza!

Pożyczka na telefon

Gdy zauważamy, że nasz telefon szwankuje, to znak, że konieczna jest jego wymiana. Niestety często takie sytuacje są nagłe, stąd brak nam środków na nowy sprzęt. Na szczęście zawsze można wziąć kredyt gotówkowy. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się czy korzystniejszy będzie zakup telefonu na raty czy na kredyt gotówkowy.

Telefon na raty – zalety i wady takiego rozwiązania

Gdy bierze się telefon na raty na pewno pozytywem jest to, że nie czeka nas duży wydatek, wszak dzięki ratom nawet droższy zakup nie jest tak odczuwalny. Oczywiście pod warunkiem, że mamy możliwość ustalenia czasu w jakim go spłacimy. Nie bez znaczenia jest także fakt, z jakim oprocentowaniem mamy do czynienia. Ogólnie im mniejsze, tym lepiej. Warto też dokładnie czytać umowy, czy nie ma dodatkowych kosztów bądź prowizji. Czasami zdarza się tak, że biorąc kredyt czy pożyczkę z niepewnego źródła czyli parabanku jest się narażonym na dodatkowe koszty, które często są ukryte, a tego chce się uniknąć. Najlepiej skorzystać z porównywarki i tutaj polecamy porównywarkę kredytów gotówkowych Get Money. Na tej stronie można porównać najlepsze oferty i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Jeśli nie musimy inwestować z naszego budżetu pełnej kwoty od razu, to możemy zdecydować się na droższy model telefonu, który bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom, a przy tym nie odczujemy tak bardzo jego wysokiej ceny, bo płatność będzie rozłożona w czasie. Dla niektórych osób będzie to wadą, bo co miesiąc w swoim budżecie będą musieli uwzględnić dodatkowy wydatek.

Telefon na kredyt gotówkowy – dla kogo to rozwiązanie idealne?

Zamiast na raty można zakupić telefon od razu posiłkując się kredytem gotówkowym. Tutaj różnica polega na tym, że kredyt spłacamy bezpośrednio do banku, a dodatkowymi kosztami nie obciąża nas operator sieci komórkowej. De facto dla konsumenta nie ma tu różnicy ponieważ zobowiązany jest do comiesięcznej spłaty rat, chyba że zdecyduje się na kredyt krótkoterminowy ze spłatą całości zobowiązania w określonym terminie. Na pewno będzie to rozwiązanie odpowiednie dla firm, które mogą takie wydatki wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Na pewno doskonałym wyborem jest tutaj pożyczka gotówkowa Alior Banku, która nazywa się Pożyczka na Selfie. W tym przypadku wszystkie formalności można załatwić zdalnie bez konieczności wizyty w banku. Także Get-in-Bank oferuje kredyt gotówkowy z dobrymi warunkami. W tym przypadku RRSO w skali roku wynosi tylko 7,4%, a prowizja 0%. Mini Ratka z Banku PKO BP to także trafny wybór, tym bardziej że pożyczki w kwocie do 4500 zł, czyli tyle ile wynosi koszt dobrej klasy smartfona, można podpisać online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Integracja online – nowy sposób na budowanie relacji w zespołach

Integracja online – nowy sposób na budowanie relacji w zespołach

Niegdyś integracja kojarzyła nam się tylko i wyłącznie ze spotkaniami na żywo w

Następny
Mata do bagażnika

Mata do bagażnika

Z pewnością posiadanie odpowiedniej maty ułatwia korzystanie z niego

Może Ci się spodobać