Ricoh CX1 z matrycą CMOS

28-02-2009

Aparat Ricoh CX1 miał swoją premierę na poczatku tego roku. Jest on wyposażony w matrycę CMOS oraz szerokokątny obiektyw o odpowiedniku ogniskowych 28-200 mm. Aparat wyróżnia się kilkoma nowymi rozwiązaniami.

Ricoh CX1 to aparat wyposażony w 9-megapikselową matrycę CMOS o wielkości 1/2,3 cala i szerokokątny obiektyw z 7,1 krotnym zoomem. Całość dopełnia 3-calowy ekran LCD o zadziwiająco dużej rozdzielczości 920 tys. punktów. Za sterowanie odpowiedzialny jest procesor obrazu Smooth Imaging Engine IV. W serii aparat może wykonać do 4 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości i do 120 w rozdzielczości VGA. Zdjęcia oraz wideo można zapisywać na kartach pamięci SD/SDHC lub na wbudowanej pamięci o wielkości 88 MB.

ricoh_cx1_ricoh_cx1_cmos_3171630Dostępne są także funkcje ułatwiające fotografowanie. W trybie Dynamic Range Double Shot aparat może wykonać dwa zdjęcia przy różnych ustawieniach ekspozycji. Następnie łączy je w jeden kadr. Kolejna funkcja to Multi-Pattern Auto White Balance. Odpowiada ona za ustawienie odpowiedniego balansu bieli podczas fotografowania w miejscach o różnym stopniu naświetlenia. Z kolei Multi-Target Auto Focus umożliwia wykonanie siedmiu zdjęć z różnymi ustawieniami AF i daje możliwość użytkownikowi wybór najlepszego.

Ricoh CX1 ma wymiary 101,5x27,9x58,3 mm i bez baterii i karty pamięci waży 180 gramów. Dostępny będzie w trzech kolorach (srebrnym, czarnym i brązowym) od 13 marca w cenie ok. 300 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *