Ricoh CX1 z matrycą CMOS

Aparat Ricoh CX1 miał swoją premierę na poczatku tego roku. Jest on wyposażony w matrycę CMOS oraz szerokokątny obiektyw o odpowiedniku ogniskowych 28-200 mm. Aparat wyróżnia się kilkoma nowymi rozwiązaniami.

Ricoh CX1 to aparat wyposażony w 9-megapikselową matrycę CMOS o wielkości 1/2,3 cala i szerokokątny obiektyw z 7,1 krotnym zoomem. Całość dopełnia 3-calowy ekran LCD o zadziwiająco dużej rozdzielczości 920 tys. punktów. Za sterowanie odpowiedzialny jest procesor obrazu Smooth Imaging Engine IV. W serii aparat może wykonać do 4 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości i do 120 w rozdzielczości VGA. Zdjęcia oraz wideo można zapisywać na kartach pamięci SD/SDHC lub na wbudowanej pamięci o wielkości 88 MB.

ricoh_cx1_ricoh_cx1_cmos_3171630Dostępne są także funkcje ułatwiające fotografowanie. W trybie Dynamic Range Double Shot aparat może wykonać dwa zdjęcia przy różnych ustawieniach ekspozycji. Następnie łączy je w jeden kadr. Kolejna funkcja to Multi-Pattern Auto White Balance. Odpowiada ona za ustawienie odpowiedniego balansu bieli podczas fotografowania w miejscach o różnym stopniu naświetlenia. Z kolei Multi-Target Auto Focus umożliwia wykonanie siedmiu zdjęć z różnymi ustawieniami AF i daje możliwość użytkownikowi wybór najlepszego.

Ricoh CX1 ma wymiary 101,5×27,9×58,3 mm i bez baterii i karty pamięci waży 180 gramów. Dostępny będzie w trzech kolorach (srebrnym, czarnym i brązowym) od 13 marca w cenie ok. 300 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Nokia ma swojego iPhone’a.

Nokia ma swojego iPhone’a.

W polskich punktach sprzedaży pojawił się nowy produkt firmy Nokia

Następny
Pilot telewizyjny sterowany głosem

Pilot telewizyjny sterowany głosem

Tego typu rozwiązanie zostało oparte na systemie rozpoznawania głosu, który jest

Może Ci się spodobać