Samochód Tornado Attack

10-05-2011

Ten samochód nie przejedzie niezauważony. Jedyny w swoim rodzaju, stworzony został z myślą stawienia czoła wyjątkowym warunkom atmosferycznym. Pojazd faktycznie spełnił swoją rolę - ukryty w nim Steven Green sfilmował szalejące 12 czerwca 2004 roku tornado.

Samochód wyróżniają funkcje takie jak: wspomaganie silnika 502 ZZ, turbo, grzejniki, okrycie z poliuretanu, odpornego na uderzenia, pokryte materiałem kuloodpornym szyby i opony czy układ hydrauliczny pozwalający na podnoszenie i opuszczanie podwozia. To ostatnie powstało w oparciu o podwozie Jeepa i zostało podrasowane przez Parker Hannifin za kilkaset tysięcy dolarów.

Pojazd doskonalony przez lata jest teraz licytowany. W grę wchodzi także opieka Greena i jego zespołu nad nowym nabywcą: wprowadzenie go w tajniki ekstremalnych warunków pogodowych. Z racji specyfiki samochodu - dla zainteresowanych kupnem uruchomiono specjalną linię, na której mogą porozmawiać z jego twórcą. Istnieje także możliwość zadania pytania za pośrednictwem maila. Więcej informacji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *