Sieć z gniazdka?

20-09-2009

Dzięki zestawowi PowerLine firmy D-Link możliwe jest stworzenie domowej sieci z wykorzystaniem istniejącej instalacji elektrycznej. Wystarczy podłączyć odpowiednie urządzenia do gniazdka.

PowerLine to ciekawy zestaw, mogący znacznie ułatwić komunikację pomiędzy wieloma urządzeniami. Dzięki niemu nie ma potrzeby stosowania połączeń kablowych, doskonale zastępuje również sieci bezprzewodowe. Jego działanie jest niezwykle proste. Zestaw składa się z dwóch części, 4-portowego przełącznika oraz adaptera. Obie podłącza się bezpośrednio do sieci elektrycznej za pomocą zwykłego gniazdka. Oba elementy mają wbudowaną funkcję identyfikacji sieciowej, która pozwala na dowolna konfigurację sieci.

PowerLine jest również wzbogacony o funkcję szyfrowania, która uniemożliwia podsłuchiwanie połączeń oraz zapobiega przed włamaniem do sieci. Jeśli chodzi o szybkość połączenia to wynosi ona nawet 200 Mb/s. Taka wartość zapewnia doskonała jakość nawet w przypadku transmisji strumieniowych, oglądania multimediów czy grania.  O wydajność zestawu dba funkcja Quality of Service, pozwala ona na ustawianie priorytetów w sieci.

One comment on “Sieć z gniazdka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *