SMELLIT – nowa wizja kina domowego z zapachem

Niegdyś żart o wizji zapachowej, lecz teraz jest to całkiem realne dzięki Portugalskiemu projektantowi Nuno Teixeira. Jego ideą jest urządzenie SMELLIT, które przynosi widzowi zapach, dzięki 118 zapachowym nabojom. Każdy z nich uruchamiany jest przez odczyt informacji zapachu osadzony na dysku DVD. Pojemniki miałyby zostać wypełnione specjalnym aromatycznym żelem, potrzebnym do wytwarzania zapachu. Póki co jest to koncepcja, jednak projektant zapoznał nas dość dokładnie z ideę działania urządzenia SMELLIT.

20 sekund przed, przypuśćmy, że postać w filmie zaczyna jeść popcorn, wtedy SMELLIT generuje zapach w technologii cyfrowej (DST), aby rozpocząć cranking odpowiedniego zapachu. Następnie, zapach lub smród – zależenie od sytuacji, będzie trafiał do pomieszczenia gdzie będzie wprawiony w ruch przez mały pokładowy wentylator.

Nuno nie podaje nam informacji, czy wszystkie z tych zapachu będą przyjemne ale sądząc po jednej z fotek w galerii poniżej, wygląda na to że wszystko idzie w dobrej mierze. Wyobraźmy sobie korzystanie z SMELLIT na filmie jak Slumdog Millionaire.

Comments 1
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Kalendarz zdrapka

Kalendarz zdrapka

Zainspirowany loterią Scratchender, kalendarz korzysta z tego samego materiału

Następny
Kieszonkowa drukarka Wasabi od Della

Kieszonkowa drukarka Wasabi od Della

Ostatnimi czasy coraz więcej o słyszymy o miniaturyzacji urządzeń

Może Ci się spodobać