Symulator jazdy a EEG

Wykorzystanie EEG w trakcie jazdy samochodem? Te badania wskazują na czynniki związane z reagowaniem na potencjalną kolizję na drodze. Symulator jazdy, na którym się opierają i użycie EEG, pozwalają wychwycić reakcje prowadzącego samochód na chwilę wcześniej, zanim podejmie on świadome działanie.

Hamowanie awaryjne, podparte dodatkowym ostrzeżeniem z EEG, może zapobiec niektórym wypadkom. Praca zabezpieczającego systemu opiera się najczęściej o czujniki zewnętrzne, choćby nacisk stopy na pedał hamulca. Gdy system uzna, że ciało kierowcy wykonuje gesty charakterystyczne dla procesu uniknięcia wypadku, sam wspomoże go awaryjnym hamowaniem. Badanie EEG pomaga przyspieszyć proces reakcji, korzystając z zapisu pracy mózgu, wcześniejszego od samego ruchu wykonanego stopą.

Awaryjne hamowanie wspomagane EEG pozwala zatrzymać się przeciętnie o 3,66 m wcześniej, niż hamowanie bez użycia tego programu. Zastosowanie takiego rozwiązania wychwytuje niepokojącą sytuację na jezdni już w formie ruchu umysłowego. Szybsze ostrzeżenie przed potencjalnym wypadkiem daje kierowcy szansę go uniknąć.

A wygląda to tak:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni
Alkohol w kartonie

Alkohol w kartonie

Czy szklane opakowania są bezpieczne dla naszego środowiska?

Następny
Wydrukowany samolot

Wydrukowany samolot

Naukowcy z Uniwersytetu Southampton stworzyli pierwszy na świecie drukowany

Może Ci się spodobać