Telelefony Microsoft KIN ONE i KIN TWO

15-04-2010

Wygląda na to, że Microsoft chce rozpocząć walkę o rynek telefonów. 2 dni temu firma z Redmond poinformowała oficjalnie o wypuszczeniu na rynek telefonów KIN.

Telefony oparte są na systemie Windows Phone. Telefon powstał we współpracy z Verizon Wireless, Vodafone oraz Sharp Corporation. KIN został zaprojektowany dla tych, którzy aktywnie korzystają z internetowych serwisów społecznościowych. Do wyboru mamy 2 modele KIN ONE i KIN TWO. Oba posiadają ekran dotykowy i klawiaturę typu slide-out. Pierwszy model to mniejsza, 'jajowata' wersja, która bez problemu mieści się w kieszeni. Powiedziałbym, że ten model przeznaczony jest bardziej dla kobiet. Drugi model ma większy wyświetlacz, rozbudowaną klawiaturę, więcej pamięci, lepszy aparat (8MP vs. 5MP) oraz możliwość nagrywania HD video. Oba aparaty posiadają flash.

Telefony mają 3 główne funkcje: Loop, Spot oraz Studio.
Loop to swego rodzaju menu startowe, gdzie widzimy wiadomości od znajomych via Facebook, MySpace czy Twitter. Oczywiście istnieje możliwość wyboru najważniejszych osób. Wtedy system KIN będzie pokazywać wiadomości i zdjęcia od tych osób w pierwszej kolejności.
Spot to nowy sposób do dzielenia się informacjami. Innowacja polega na tym, że najpierw wybieramy to czym chcemy się podzielić (zdjęcie, tekst), a następnie wybieramy drogę (aplikację), poprzez którą chcemy się dzielić.
Studio to KIN w internecie. Praktycznie wszystko co znajduje się na Twoim telefonie dostępne jest teraz przez internet. KIN automatycznie robi kopie zapasowe tekstów, zdjęć, video, a także kontaktów.

Trzeba przyznać, że produkt Microsoftu jest ciekawy i posiada kilka przydatnych rozwiązań. Dla aktywnych w sieci i na portalach społecznościowych jest to na pewno produkt godny uwagi. W przyszłości widzę także możliwość współpracy z innymi portalami poprzez dodatkowe aplikacje i API.

Telefon będzie dostępny w USA w maju, a na rynek Niemiecki, Włoski, Hiszpański i Angielski wejdzie kilka miesięcy później.
Strona produktu: KIN.com

One comment on “Telelefony Microsoft KIN ONE i KIN TWO”

  1. [...] Nokia wypuszcza na rynek nowy model smartphone’a: X5-01. Wiadomość ogłoszono w Singapurze podczas eventu Nokia Connection. X5 wyróżnia się doskonałą jakością dźwięku, dedykowanym przyciskiem uruchamiania mp3 playera oraz głośnikami zewnętrznymi. Telefon ma wysuwaną klawiaturę QWERTY. Telefon zaprojektowany jest z myślą o użytkownikach portali społecznościowych i jest kompatybilny z większością internetowych komunikatorów, e-mailem oraz takimi stronami jak Facebook, Twitter czy MySpace. Pomysł nie jest nowy - podobne, a może nawet ciekawsze rozwiązania wprowadził Microsoft w telefonach KIN ONE i KIN TWO [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *