Telewizory z wielordzeniowymi procesorami.

23-06-2009

LG planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie produkcji telewizorów wyposażonych w wielordzeniowe procesory. Będzie to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z firmą ARM.

ARM to producent procesorów z serii MPCore i procesorów graficznych Mali. Właśnie jednostki tych typów będą montowane w najnowszych telewizorach LG. Dzięki połączeniu mocy dwóch procesorów odbiorniki bez problemu poradzą sobie z przetwarzaniem obrazów Full HD oraz będą mogły obsługiwac wiele dodatkowych usług. LG planuje wprowadzenie platformy umożliwiającej skorzystanie m.in. z wideo na życzenie, głosowania, handlu elektronicznego, gier. Oczywiście dostęp do tych usług nie wiązałby się z koniecznością posiadania innych urządzeń, za całość odpowiadałby telewizor.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to LG planuje oferować telewizory zarówno dla zamożniejszych jak i zwykłych klientów. Najdroższe modele mają być wyposażone w wielordzeniowe procesory, dzięki którym jakość obrazu będzie bardzo wysoka. Będą one mogły zapewnić 4 i 16-krotną funkcję FSAA, odpowiadającą za antyaliasing całego obrazu widocznego na ekranie. Poza tym możliwe będzie przetwarzanie dwu i trzywymiarowej grafiki oraz bezpośrednie połączenie telewizora z siecią domową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *